Flakë dhe tym në Parlament: Agjentët e BKH shkojnë në vendngjarje për të mbledhur provat
Pas tensioneve në seancën plenare, agjentët e BKH kanë shkuar në Kuvend për të mbledhur provat e aksionit të Rithemelimit. Kjo është një proced...
Seanca Parlamentare/ ‘Rithemelimi’ i vë zjarrin sallës, deputeti Noka dhunon gardistët.
Siç duket Rithemelimi po ndjek të njëjtin skenar edhe në këtë seancë plenare. Teksa Sali Berisha duhej të paraqitej sot në SPAK, ai ka dirigjua...
Samiti ndryshimeve klimatike/ Rama: Ndotësit e mëdhenj bëjnë maksimumin për të na dhënë leksione, por jo për t’u ndalur vetë
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në në Samitin Botëror të Ndryshimeve Klimatike COP28, i cili po zhvillohet në Emiratet e Bashkuara Arabe. “Si ...
Dosjet e rënda në SPAK dhe kërcënimet: Dyfishohet numri i truprojave për prokurorët.
Janë dyfishuar truprojat speciale që do të ruajnë prokurorët dhe gjyqtarët që kërcënohen nga krimi apo nga të korruptuarit. Nga 49 forca strukt...
Lufta kundër terrorizmit, DASH vlerëson Shqipërinë: Ka strategji, bashkëpunim të ngushtë me SHBA! Përparim kundër pastrimit të parave
Departamenti Amerikan i Shtetit vlerëson përpjekjet ndërkombëtare të Shqipërisë në luftën kundër terrorizmit.  Në raportin e publikuar këtë të enj...
Samiti i Klimës COP28 / Rama mbërrin në Dubai, pritet nga presidenti i EBA dhe Guterres
Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe ku po merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës COP28....
“Organizata të huaja duan të radikalizojnë rininë”. DASH, raport për terrorizmin. Vlerësim Shqipërisë, kritika Kosovës
Korrupsioni dhe barrierat ndaj shpërndarjes së informacionit mes agjencive qeveritare, koordinimi i pamjaftueshëm dhe një sistem i dobët gjyqësor ...
Dita e Çlirimit/ Kryeministri Rama uron shqiptarët: Një ditë të paqtë!
Kryeministri Edi Rama ka uruar sot shqiptarët për 29 Nëntorit, festën e Çlirimit. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Rama ka uruar ...
Kathimerini: Athina është nën presionin e madh të BE-së për Shqipërinë, Gjermania dhe Spanja nuk tolerojnë
Nga Vassilis Nedos, Alexandra Voudouri Konsultime intensive diplomatike po zhvillohen lidhur me Greqinë që të pranojë të dërgojë një letër në e...
NATO dhe BE zotohen për ruajtjen e stabilitetit në Ballkan
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, shprehu shqetësimin e tij për rritjen e tensioneve në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Por, si...