Uashingtoni zyrtar: Berisha u shpall “non grata” për shkak të korrupsionit, institucionet shqiptare duhet ta hetojnë.
Në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar në këto momente dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë Shqiptar...
Rama në Izrael organizon ‘Natën e Nderit’ për shqiptarët atje! “Shpëtimi i hebrenjve, pjesë e ‘thesarit’ tonë kombëtar”, tha Rama
Në mbyllje të vizitës së tij dyditore në Jerusalem, Kryeministri Rama mori pjesë në aktivitetin “Nata e Nderit”, organizuar në emër të të gjithë shq...
Vdekja e Lear Kurtit në Komisionin Parlamentar/ Rrumbullaku: Brenda 48 orësh jap shpjegime të plota, respektoni mundin e policëve!
Mbledhja e Komisionit për Sigurinë Kombëtare ka nisur me debate të ashpra. Deputeti i PD, Ferdinand Xhaferraj kërkon që drejtori i Policisë së Sht...
Rezoluta kundër raportit të Dick Marty, Nikolla u dërgon letër anëtarëve të KiE: Korrigjoni gabimin tragjik ndaj Shqipërisë dhe Kosovës
Pas kryeministrit Edi Rama, edhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla, u ka dërguar letër kryeparlamentarëve të shteteve anëtarë të Këshillit të Evro...
Nga erdhi vdekja e Lear Kurtit? Prokuroria konfirmon kokainën në stomakun e viktimës! Policia dhe mjekët nën hetim.
Në stomakun e Lear Kurti, 32-vjeçarit që vdiq pasi u shoqërua, është gjetur qese kokainë me gjurmë kokaine. Lajmin e ka konfirmuar përveç eksperti...
LAJM I FUNDIT/ Të gjithë liderët europianë do të mblidhen në Shqipëri në 6 dhjetor: Samiti BE-Ballkani Perëndimor
Samiti i radhës BE-Ballkani Perëndimor do të zhvillohet në Tiranë më 6 dhjetor. Këtë e bëri të ditur presidenti i Këshillit Europian, Charles Mich...
Rama pritet nga kryeministri i Izraelit, në fokus të bisedimeve bashkëpunimi dypalësh në sigurinë kibernetike
Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto gjatë takimit që ai zhvillloi sot me homologun e tij në Izrael, Yair Lapi. Rama krahas fotove të p...
Pak njerëz i përgjigjen thirrjes për protestë për vdekjen e Laer Kurtit
Pak njerëz i janë përgjigjur Berishës për protestë për të politizuar rastin tragjik të Laer Kurtit. Numri i njerëzve që u janë përgjigjur thirrjes...
Italia bëhet me kryeministre, e para grua. Betohet Meloni.
Për herë të parë Italia ka në krye të qeverisë një grua dhe njëkohësisht një ekstremiste të djathtë. Kryetarja e partisë "Vëllezërit e Italisë", G...
Hapet rruga e dosjeve/ Rama në Kuvend: Të gjithë e dimë pse jemi këtu, nuk doni ju ta dini kush është I.M?
I hapet rrugë verifikimit të të gjithë të dyshuarve si ish bashkëpunëtor të Sigurimit të Shtetit. Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 94 vota pro ...