Dita e Çlirimit, nderohen dëshmorët e Atdheut pranë monumentit “Nënë Shqipëri”
Në Ditën e Çlirimit, nderohen dëshmorët e atdheut pranë monumentit “Nënë Shqipëri”. Të pranishëm në homazhe, janë Presidenti i Republikës, Bajr...
111-vjetori i Pavarësisë/ Blinken uron shqiptarët: SHBA krenare që punon me ju.
Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një dek...
Parada Kuqezi në Tiranë, 150 delegacione parakalojnë në bulevard
“Jemi një!’  Ka nisur kështu në bulevardin “Dëshmorët e Kombit  Parada kuq e zi e cila mbledh 150 delegacione nga të gjitha trojet shqiptare. 50 d...
Parada e Shqiptarisë/ Mbahet të martën në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”
Në 28 Nëntor bulevardi “Dëshmorët e Kombit” do të vishet kuq e zi si asnjëherë më parë. Të gjitha bashkitë e trojeve shqiptare, përfshirë edhe arb...
Parada e 28 Nëntorit, Rama: Ide e të rinjve të diasporës, mbledh shqiptarët nga të gjitha anët/ VIDEO
Për herë të parë do të mbahet në Tiranë “Parada e shqiptarëve”. Aktiviteti zhvillohet më 28 Nëntor në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe mikpret...
Bora zbardh Veriun, në Dibër bora ka zbritur deri në 400 metra mbi nivelin e detit.
Në Rajonin Verior ka pasur reshje dëbore me intesitet gjatë orëve të fundit. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se po pastrohen me kripë ak...
Koncesioni i sterilizimit/ Rama: Përfitimi i shtetit më i madh sesa të gjitha fryrjet! Do të bëjmë analizat tona
Kryeministri Edi Rama mbron koncesionin e sterilizimit si një nga veprat më të rëndësishme që ka sjellë transformimin në shëndetësi. Ndërsa sa i t...
Rama: Marrëveshja me Italinë për emigrantët është pozitive për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama thotë se marrëveshja me Italinë për emigrantët, nuk shkel Kushtetutën e Shqipërisë. Në një konferencë për mediat, Rama u ...
“SPAK, strukturë e pavarur”, Rama: Hera e parë që drejtësia vepron vetë, jo sipas urdhërave
Kryeministri Edi Rama thotë se SPAK, është një strukturë e pavarur. Në një konferencë për mediat, Rama u shpreh se është hera e parë që drejtës...
Greqiana rrezikon integrimin në BE? Rama: Po edhe mundet, po pastaj?
  Për kryeministri Edi Rama, Fredi Beleri është cështje e drejtësisë, dhe qeveria nuk ndërhyn në intitucionet e saj. “Presioni grek, e kam ...