Rama nga Athina kërkon shfuqizimin e ligjit të lufës: Duhet të largohet nga tryeza e marrëdhënieve mes Greqisë dhe Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama nga Athina ka kërkuar shfuqizimin e ligjit të luftës. Gjatë fjalës së tij të mbajtur me emigrantët shqiptarë, kreu i qeveris...
Athina vishet kuq e zi/ “Duam të jetojmë në hamoni me të gjithë fqinjët”, Rama mesazh Mitsotakis: Të fala nga unë dhe shqiptarët e Greqisë!
Në një takim prej më shumë se dy orësh, kryeminitri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij të me emigrantët shqiptarë në Athinë. Rama u mirëprit nga mij...
Takimi nesër në Athinë/ Rama zbarkon me gjithë qeverinë dhe të zgjedhurit socialistë.
Takimin me emigrantët në Athinë, nesër me 12 maj, kryeministri Edi Rama e ka përshkruar në rrjetet sociale si një ditë feste. Nuk do të mungojnë a...
Firmoset kontrata me ‘Christmas Theatre’ në Athinë. Rama do të shoqërohet me masa të forta sigurie.
Është firmosur përfundimishit marëveshja mes qeverisë shqiptare dhe Christmas Theatre për dhënien me qera të sallës në cilën do të zhillohet takim...
Rama ndan detaje nga takimi me shqiptarët në Athinë: Moment i veçantë krenarie
Kryeministri Edi Rama do të jetë me 12 Maj në Athinë, ku do të zhvillojë një takim me bashkëatdhetarët atje. Përmes një postimi në në Facebook, kr...
Kryebashkiaku i Athinës, presion bizneseve: Askush të mos i japë një ambient Ramës për takimin e së dielës!
Mediat greket kanë sulmuar sot Kryeministrin Rama duke theksuar se “ai mbetet pa shtëpi deri sot…”, duke iu referuar faktit se nuk ka gjetur ende ...
Dita e Evropës, Rama: Shqipëria, më afër se kurrë ëndrrës së vjetër
Sot është Dita e Europës, ditë për të festuar paqen dhe unitetin në të gjithë kontinentin. Origjina e kësaj dite daton në vitin 1950, kur Evropa i...
PS rezolutë antikorrupsion/ Ambasada e SHBA: Propozim premtues, presim rezultate! Nxisim pjesëmarrjen e të gjitha palëve
Ambasada e SHBA mbështet propozimin e PS për një rezolutë antikorrupsion. Në një reagim për Report Tv dhe Shqiptarja.com, ambasada thotë se mbësht...
Tubimi i Ramës në Athinë “tërbon” grekët, deputeti i Mitsotakis: Ta ndalim, siç Merkel ia bëri Erdoganit
Në Greqi nuk e kanë pritur aspak mirë këmbënguljen e kryeministrit Edi Rama për të zhvilluar takimin e 12 majit me emigrantët shqiptarë që jetojnë...
Një senatore gjermane sulmohet në Berlin, dërgohet në spital me plagë në kokë
Senatorja dhe ish-kryetarja e bashkisë së Berlinit Franziska Giffay ishte viktima e fundit në një seri sulmesh ndaj politikanëve gjermanë kur një ...