Ambasada amerikane: Dënojmë aktet e dhunës gjatë protestës pranë Bashkisë së Tiranës
TIRANË- Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka dënuar aktet e dhunshme të kryera nga eksponentë të opozitës gjatë protestës së ...
SPAK për ABC News: Meta nuk është në hetim; as BKH nuk ka ushtruar kontroll në shtëpinë e tij
Ditët e fundit kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është drejtuar me gjuhë të ashpër Prokurorisë së Posacme si dhe kreut të saj, Altin Dumani. ...
Pas 29 vitesh Shqipëria del nga lista e vendeve në monitorim nga KiE me votë unanime
Pas 29 vitesh Shqipëria ka dalë nga lista e vendeve në monitorim nga Këshilli i Europës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm, Igli Has...
Ministri Hasani takon ish-presidentin Thaçi në Hagë: Optimistë se e drejta një ditë do triumfojë
HOLANDË- Ministri për Evropën e dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani ka zhvilluar një takim me ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë. Kryediplomati shqiptar u shpreh se e ka...
Votat kundër Kosovës/ Kryeson Spanja, 8 deputetë kundërshtuan anëtarësimin në Këshillin e Europës
Të martën, Kosova u mbështet nga shumica dërrmuese e deputetëve në Asamblenë e Parlamentare të Këshillit të Evropës, duke shënuar një hap të rëndë...
SHBA reagon ashpër për sulmet e Metës ndaj Dumanit: Ne mbështesim ata që duan t’i japin fund pandëshkueshmërisë
Ambasada e SHBA-së në vendin tonë ka përshëndetur reagimin e KLP-së pas deklaratave që Ilir Meta bëri ditën e djeshme për kreun e SPAK, Altin Duma...
MIE reagon për Shpiragun: Naftë ka, por po kërkohet zgjidhje teknologjike për ta nxjerrë!
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar sot në lidhje me lajmet se kërkimet për naftën dhe gazin në Shpirag kanë dështuar. Sipas s...
Vizita e Ramës në Paris/ Mazniku: Ka rëndësi strategjike për qasjen drej BE. Franca, aktor i domosdoshëm në rrugën evropiane
Ministri për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku e cilësoi pritjen e kryeministrit Edi Rama në Paris si të jashtëzakonshme që “flet” për një nivel të...
Sulmi iranian mbi Izrael, Begaj: Shpresojmë të mos ketë përshkallëzim të mëtejshëm
  Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Përmes një postimi në ‘X’, Begaj shprehet s...
Rama dënon agresionin iranian: Qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit!
TIRANË– Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka dënuar agresionin ushtarak të Iranit me dronë dhe raketa, të ndërmarrë mbrëmjen e së shtunës kundër Iz...