Rama në Slloveni: Momenti i takimit dhe bisedës me Kurtin
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Slloveni ku do të jetë pjesë e panelit të liderëve në Forumin Strategjik të Bledit. Pjesëmarrës në këtë forum ...
Forumi i Bled në Slloveni, Rama: Nuk besoj se në 2030 do të jemi në BE, por të paktën në disa prej hapave përpara.
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama këtë të hënë është pjesë e Forumit Strategjik të Bledit në Slloveni ku dhe ka dhënë mesazhin e tij përsa i përk...
Ndryshimet në qeveri. Rama: Prisni pak ditë, asambleja e PS do shpallë emrat
  Kryeministri Edi Rama, në konferencën e zhvilluar me gazetarët u pyet lidhur me ndryshimet në qeveri. Rama e la të hapur si mundësi duke ...
Cështja “Beleri”, Rama: Drejtësia të veprojë!
  Gjatë konferencës për mediat, kryeministri Rama nuk la pa përmendur dhe sistemin e ri të drejtësisë, për të cilin u shpreh se e ka vlerë...
Rama i shkruan gazetarit grek pas artikullit kritikues. Befasohet autori.
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar në lidhje me një artikull të publikuar nga media greke ‘Kathemerini’ për çështjen Beleri, ku thuhej se k...
BE rrëzon Athinën për ‘Belerin’: Nuk ndërhyjmë në drejtësinë shqiptare!
Reagimet ‘kërcënuese’ të Athinës, për bllokim të fondeve dhe rrugës së shqipërisë drejt BE, janë hedhur poshtë nga Bashkimi Europian. Në reagimin ...
DASH: Presioni ndaj policëve serbë në veri të Kosovës, i papranueshëm
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) është shprehur “thellësisht” i brengosur me dorëheqjet e fundit të policëve të porsae...
SHBA thërret në Uashington 32 hetues të BKH dhe dy Prokurorë të Posaçëm. Priten rezultate të Drejtësisë.
Një grup prej 32 hetuesish të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH) dhe dy Prokurorë të Posaçëm kanë përfunduar një vizitë studimore në SHBA ku morën ...
“Askush s’mund të kërcënojë Ballkanin”/ Rama: Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut, të përkushtuar ndaj sigurisë dhe integritetit territorial
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas kërcënimeve të ministrit serb të Mbrojtjes, Milosh Vuçeviç ndaj stabilitetit dhe integritetit të Maqedonisë s...
Rama në Shpirag: “Jemi para testit përfundimtar, po i afrohemi orës vendimtare”
  Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shfaqet më Shpirag, atje ku pak kohë më parë u fol për zbulimin e n...