VIDEO/ Jackie Evancho, adoleshentja që do të këndojë Hymin Kombëtar të Ameriks në inaugurimin e presidentit Trump
(FOTO: Jackie Evancho, këngëtarja adoleshente e Himnit Amerikan)  Adoleshentja këngëtare, Jackie Evancho do të këndojë Himnin Kombëtar në cerem...
Jemi 10 herë më të varfër se në 2010. Shqipëria në vend të dytë të varfërisë në Europë- sipas Eurostat.
/Nga: Veritas.com.al/ Statistikat i ka plotësuar Eurostat. Shqipëria është vendi i dytë më i varfër në Europë, me të ardhura për frymë vetëm sa...
Duhen përmbushur pesë kushtet për nisjen e negociatave me BE- thotë Berlini; pa të shikojmë nëse po, nëse jo!
  Grupi parlamentar i CDU-CSU në Bundestagun gjerman ka deklaruar se Shqipëria duhet të përmbushë prioritetet kyçe për hapjen e negociatav...
“Mbreti i drogës”, Escobar flet nga një billboard në mes të Shkupit. Duket si ogur për Tiranën
(FOTO: Billboard me portretin e Paolo Escobar në Shkup)/ /Veritas.com.al/ Një billboard me një mesazh nga krimineli kolumbian dhe i quajturi...
Bëhet zyrtare: Donald Trump zgjedh Rex Tillerson si Sekretar Shteti
(FOTO: Rex Tillerson, i emëruar Sekretar shteti i SHBA)/  “Ndjehem i nderuar nga emërimi që më bën zoti Trump”, tha Tillerson sapo mori emërimi...
“Daily Star” britanike sapo dha alarmin: Raketat bërthamore ruse do vendosen në Serbi; i ka ftuar kryeministri Vuçiç.
(FOTO: Harta ballkanike e publikuar nga Daily Star, ku do të vendosen armët bërthamore)/  Sot në mëngjes, gazeta britanike tabloid “Daily Star”...
Maqedonia në udhëkryq – zgjedhje pa fitues!
/Veritas.com.al/ Nuk ka fitues të pastër as nga e djathta në pushtet, as nga opozita. Zgjedhjet e të dielës e zhysin Maqedoninë në krizën polit...
Nis stuhia mbi FMN; Christine Lagarde- para Drejtësisë
(FOTO: Christine Lagarde) Nga: Vritas.com.al/ Pas humbjes në Amerikë të “trustit” Hillary Clinton, George Soros dhe John Podesta,  and Co., ...
Stephanie: Zgjedhja e Donald Trump ma vodhi dëshirën që të kërkoj për partner!- sipas Wash Post.
(FOTO: Stephanie Land në momentin kur mori vesh se Trump fitoi)/   Stephanie Land i ka shkruar një letër gazetës “Washington Post”, ku ...
Rrotullo- rrotullo!, Vettingu prapë në Kushtetuese.
(FOTO: Salla plenare e Komisionit Europian per Demokraci me ligj- Komisioni i Venecias) / Nga: Veritas.com.al/ Pasi u ndalua nga Gjykata Kus...