Orë pas ore me krizën/ Kriza e koalicionit hyn në Kuvend, Rama akuzon Metën për “ryshfete”.
Kreu i PS-së dhe bashkëkryetari i koalicionit qeverisës, Edi Rama ka sulmuar ashpër kreun e LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta. Duke folur në sallë...
Sulmi kimik mbi Siri: Donald Trump dënon “fyerjen mbi njerëzimin”.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka dënuar vrasjen në masë të qytetarëve në Sirinë Veriore, në një sulm të dukshëm me armë kimike,...
Orë pas ore me krizën: Flitet se “pranohet qeveria teknike”, por me dy kushte…
Nëpër “sallonet e politikës”, dmth., në kafe dhe në zyra shtetërore, si dhe nga disa parashikues ngjarjesh politikë, po thuhet se qeveria Rama ka ...
Kryeministri Rama vjen te pika: Një palë nuk bën punë, duhen të gjithë për shtetin!
Kryeministri Edi Rama sot ka ndryshuar krejt tonet edhe kuptimin e fjalëve. I pranishëm në aktivitetin e organizuar për inaugurimin e ambientev...
MAFIA BE: Farage ua plas fytyrës : “Nuk e doni fjalën “mafie”? Atëherë Jeni Gangsterë”. VIDEO
(FOTO: Lideri i UKIP dhe Brexit, Nigel Farage)/ Lideri i fushatës së Brexit Nigel Farage ia ka plasur në fytyrë Bashkimit Europian kur po përpi...
Pse paska nevojë për kaq shumë lëvizje? Si piktura e Edi Ramës…A nuk lëmë dot pushtetin?!
(FOTO: Pikturë e piktorit kryeministër Edi Rama: Stuhi, dema në sulm, tokë e çarë... si në ndërrimin e qeverisë)/ Vritas.com.al/ Sa shumë lë...
Maxhoranca nuk ka më derë; kryeministri trokiti sot për herë të fundit
Nga: Veritas.com.al/ Sot kryeministri Edi Rama ka trokitur q në mëngjes në derën e aleatit Ilir Meta- kryetar i LSI në koalicion dhe kryetar i ...
Republika e re- sipas Bashës, sistemi i mundësive për të gjithë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha të martën se në ditën e 45-të të qëndresës sonë, diskutuam me qindra të rinj e të reja nga e gji...
Pse vritet gjyshja?
Nga: Veritas.com.al/ Gjyshja vritet si kushdo tjetër kur krimi bëhet mbizotërues në mendjen e njeriut. Kjo ndodhi në Durrës sot, kur 25 vjeçari...
Sot dëshmohet nëse Lu e Arvizu mund të jenë miq “për kokë” të kryeministrit Rama
Nga: L. Skiro/ (FOTO: Zoti Lu, zoti Rama dhe zoti Arvizu në moment hareje. Foto Arkiv)  Që në mëngjes sot, rreth orës nëntë, kryeministri Ed...