Kanë hyrë 1300 kontenierë me mbetje toksike, dhuratë nga Kamorra. Llalla dhe Roberti po hetojnë.
(FOTO: Marrë nga "Pianeta Italia")/ 1300 kontenierë me plehra toksike të nisur nga brigjet italiane dyshohet se kanë mbetur të groposur në ish ...
Zëri i parë politik që premton kthimin e parave, jo të burgjeve.
/Nga: Veritas.com.al/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në takimin me protestuesit në Çadrën e Lirisë në Bulevardin Dëshmorët e Kom...
Lulzim Basha, ultimatum policisë: Keni afat deri në orën 24:00 ose përballuni me pasojat pë dhunën mbi vajzat e protestës.
Dy vajza nga Fieri që morën pjesë në protestën e 18 shkurtit janë sulmuar nga një person i paidentifikuar. Ky lajm është bërë i ditur nga kryetari...
Europianë të Djathtë i bashkohen “Çadrës së Lirisë” në Tiranë: Mos e braktisni këtë luftë me kriminelët!
Protestës popullore të prirë nga Opozita shqiptare, sot  iu bashkuan edhe të rinjtë e së djathtës gjermane dhe në përgjithësi europiane. Paul Ziema...
Protestues nga Athina dhe nga Shkodra drejt Tiranës për në “Çadrën e Lirisë”.
(FOTO: Kreyetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, mes protestuesve) Janë nisur nga Athina emigrantë shqiptarë për t’u bashkuar në protestën ...
Banorët grevistë të Zharrëzit do kalojnë natën jashtë, te porta e Ministrisë. VIDEO
(FOTO: Banorët grevistë të Zharrzës po klojnë natën jashtë para zyrave të Ministrisë)/ Pas udhëtimit në këmbë nga Zharrëzi- Fier në Tiranë, ban...
Kundërshtarët e Le Pen duan që Barack Obama të garojë për president i….. Francës
(FOTO: 500 postera në sheshet e Francës ku kërkohet që Barack Obama të kadidojë si president i Francës)/ Kundërshtarët e kandidates presidencia...
Dy të tretat e gjermanëve janë të frikësuar se mund të bëhen viktimë e sulmeve terroriste.
  Një masë prej 66 për qind e Gjermanëve kanë frikë se do të bëhen viktimë e sulmeve terroriste; ndërsa 10 për qind perceptojnë një “kërcë...
Policia nxit tension politik, kallëzon penalisht kryetarin e opozitës që ndodhet në protestë
Pritet që akti i sotëm i Policisë së Tiranës të ngjallë tension politik mes Opozitës në protestë anti- qeveritare dhe qeverisë nga e cila kërkohet...
Grevistët e Zharrëzës mbërrijnë në Tiranë; të vuajturit në Ministri, jo Ministria te të vuajturit.
Udhëtimi  i grevistëve ka përfunduar; ata kanë mbërritur duke ecur më këmbë nga Fieri në Tiranë për tre ditë. Grevistët u mblodhën para Ministrisë...