Donald Trump firmosi urdhrin e ri për emigracionin.
(FOTO: Donald Trump kthehet në Shtëpinë e Bardhë të Dielën në mbrëmje, pas pushimit të fundjavës)/ Donald Trump sapo ka firmosur urdhrin e ri e...
Ku janë groposur 1300 kontenierët me mbetje toksike? Në Durrës? Në Vlorë? Në Fier? Në Shkodër? Apo në Dibër?
  Që mbetjet e rrezikshme që hynë në Shqipëri me 1300 kontenierë ndodhen të groposura në tokën e  Shqipërisë, tanimë kjo nuk vihet më në d...
Një Amerikan në Çadrën e Lirisë, Tiranë. VIDEO
  Ky është Jason Emert. Emert ëshë dilomuar në "Southern Illinois University" dhe ka marrë MBA nga Universiteti  Louisiana ndarës  J.D....
Nis shkrirja e antagonizmit Britani- Rusi? Boris Johnson, në Moskë për bisedime zyrtare.
(FOTO: Boris Johnson, sekretar i Jashtëm Britanik)/ Sekretari i Jashtëm Britanik, Boris Johnson do të udhëtojë për në Rusi në javët e ardhshme ...
Gjysmëdita me zonjën Mogherini: Erdhi, takoi qeverinë, nuk deshi opozitën, mbrojti vilën dhe do të shkojë
Nga Veritas.com.al/ Përfaqësuese e lartë e Politikës së Jashtme  të BE, zonja Federica Mogherini, zbriti mbasdite në Rinas që nga Beogradi ku m...
Zonjës Mogherini i dalin para studentët, kërkojnë ndihmë “për zgjedhje të lira”. VIDEO
Një grup studentësh nga Universiteti i Tiranës, me pankarta në duar ku shkruhej “Duam zgjedhje të lirë”, i kanë dalë para përfaqësueses së lartë t...
Opozita, gati për tryezë bisedimesh me maxhorancën; por me katër kushte
(FOTO: Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe përfaqësues të partive aleate para mediave)/ Pas ftesës së maxhorancës për tu ulur në tryezë, koalicioni...
NË TIRANË INAUGUROHET ‘TOPTANI SHOPPING CENTER’/ VIDEO
    https://youtu.be/IEUrj3I7yr0 Sot pasdite u inaugurua vepra e re e arkitekturës dhe e biznesit shqiptar, “Toptani Shopping Cente...
Një vilë e artë për Romana Vlahutin/ Media e Belgjikës.
(FOTO: Romana Vlahutin dhe vila, botuar në "Le Dernier Heure", Belgjikë)   Nga Gilbert Dupont/ Le Dernier Heure Një vilë shumë e buk...
Donald Trump mban fjalimin e parë në Kongres. “Kapitulli i ri i Madhështisë së Amerikës po nis!”
Të Martën, presidenti Donald Trump Tuesday mori pjesë dhe mbajti fjalimin e parë në sesionin e Kongresit pas Inaugurimit të tij si President. F...