Soros ‘në prapaskenën e emigrantëve Ilegal’ dhunon kufijtë tanë- Humgari, Ministri i Jashtëm.
(FOTO: George Soros)/ Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán ka planifikuar të shpërndajë një “goditje knockout” kundër George Soros, ndërsa mi...
LSI deklarohet “nurse” e partive të gjymtuara.
Nga L. Skiroi/ Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka deklaruar sot se do ta “ndërtojë koalicionin me PS” vetëm me 19 qershor, dmth., n...
Foli Manjani. Pas tij a do të flasë ligji dhe Siguria Kombëtare?!
Pas aktit të shkarkimit nga posti i Ministrit të Drejtësisë, sot ka folur Ylli Manjani, jurist dhe njohës i arkitekturës së krimit shtetëror në Sh...
I FUNDIT: Pse Rama dhe Meta ndodhen në zyrën e Presidentit të Rpublikës?
Nga L. Skiroi/ Në këto momente kryeministri Rama dhe kryetari i Kuvendit Meta, ndodhen në zyrën e Presidentit të republikës, Bujar Nishani. ...
Sot nuk ka asgjë tjetër në jetën e vendit; ka vetëm “telenovelë” mes PS-LSI
Nga L. Skiroi/ Duket sikur gjithçka ka ngrirë sot në jetën e vendit e të njerëzve; njerëzit bëjnë çfarë munden për të jetuar, ndërsa qeveria me...
Schäuble i Gjermanisë pranon ‘Gabimet” në politikën e “dyerve të hapura” me emigracionin
(FOTO: Kancelarja Merkel dhe ministri i Financave Schäuble)/ Gjemrmania ka bërë gabime me politikën e dyerve të hapura të dy vitet e  kaluara q...
Biseda telefonike e Trump me Putin dhe liderët e Japonisë, Gjermnaisë, Francës dhe Australisë.
(FOTO: Presidenti Donald Trump në bisedë telefonike me lider ndërkombëtarë)/ Donald Trump bëri disa biseda telefonike me liderët botëror ditën ...
Arkiva Mbretërore publikon 350,000 dokumente të digjitalizuar nga Sundimi i Mbretit George III.
Një sasi e pamatë dokumentesh nga arkiva e Mbretërisë Britanike  nën sundimin e King George III është gjetur në një depo shumë të madhe. Dokumente...
Kjo Europë nuk ka më shumë se 3 vjet jetë- thotë filozofi anglez John Gray.
Profecia e filozofit që parashikoi krizën e kapitalizmit dhe fitoren e Trumpit -E ardhmja jonë është ajo që ndodh tashmë në Poloni, me një të d...
NIS LUFTA BRENDA KOALICIONIT QEVERITAR
Nga:  Laert Skiro/ Nuk po e përdorim figurshëm fjalën "luftë". mes LSI dhe PS që janë dy aleate në koalicionin qeveritar ka nisur lufta e vërte...