Pse ambasadori Lu ndodhet në zyrën e Ramës, sot e Dielë, në ora 8 të mbrëmjes?
Nga Laert Skiro/ Pas rënies së regjimit të diktaturës komuniste, kur nuk njohej privacia, u deshën shumë vite që njerëzit të kuptonin se nuk mu...
OKB i frikësohet fazës së tretë të krizës globale financiare
      (London Telegraph) Faza e tretë e depresionit të egër akoma nuk ka ardhur. Në qoftëse bashkimi i ekonomistëve në ...
Rihanna i shkruan François Hollande. Bota e artit kërkon reagim
  Nga Lucile Quillet/   Letrës së saj nuk i ktheu kush përgjigje, ndaj interpretuesja e këngës së famshme Work i shkruan kreut ...
Sulmohet Yahoo. Vidhen 500 milionë përdorues
Yahoo tha se hackersat kanë vjedhur informacionin nga 500 milione perdorues në vitin 2014, vit që duket se ka qenë viti më iu buyjshëm në histori ...
Marion Cotillard konfirmon se është shtatzanë dhe mohon çdo marrëdhënie me Brad Pitt
Me një goditje prej boksieri, Marion Cotillard poston në faqen e saj në Instagram një lajm për jetën e re që mban në bark dhe sulmon shtypin. N...
VIDEO/Brad Pitt dhe Marion Cotillard në filmin “Aleatët”
Eshtë ditë e trishtuar në jetën e Brad Pitt... Por Paramount Pictures ka një  film për të promovuar. Momenti ideal për të paraqitur spotin e “Alea...
Droga e Shqipërisë, në tregun evropian me pakicë, kushton 13 milardë euro/ Mima
  Gjatë një emisioni televiziv, deputeti i PD, Florion Mima ka deklaruar se vlera e drogës që prodhohet në Shqipëri kap shifrën 13 miliardë eu...
Tony Blair jep dorëheqjen; nuk është më këshilltar i Nazarbayev as i Ramës
    Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, laburisti Tony Blair, nuk do të jetë më këshilltar as i kryeministrit Rama dhe as i preside...
E pabesueshme… Angelina Jolie dhe Brad Pitt, mbaroi!
E pabesueshme... Angelina Jolie dhe Brad Pitt, mbaroi! Pas 2 vjet martese dhe 12 vjet jete të përbashkët, çifti i famshëm Brangelina ka vend...
Lufta e Ftohtë e një piloti droge
Frrok Çupi/ Piloti italian i “rastësishëm”, Guilo Guidi, me naivitetin e tij thuajse donkishotesk, mund të shkaktojë “Luftën e Ftohtë”  me qend...