Katër burra rekrutonin gra për punë skllavëruese në fushën e drogës, arrestohen në Krujë
Katër burra janë arrestuar sot nga Policia e Krujës. Dy prej tyre kanë të njëjtin emër: Elton, por njëri me mbiemër Babasi, tjetri Baroka. Të dy n...
Tailandë: Një vit zi kombëtare për Mbretin që e donin dhe i donte
  Mijëra qytetarë të Tailandës, në zi të thellë, janë vënë në radhë në rrugët e Bangkokut, duke shpresuar secili se do të mund ta shikojë ...
Një avion droge kapet tek fluturon mbi Lalëz; Policia shikon turbullt
  Më në fund nga Policia e Shtetit u pranua se mbi Lalëz në Durrës ka fluturuar një avion i vogël si avionët që kohët e fundit janë furniz...
E di kur shqiptarët janë më të përçarë mes veti? Kur flasin për bashkimin mes tyre
Nga Kim Mehmeti/ Nëse donë ta dish se kur shqiptarët janë më të përçarë mes veti, atëherë dëgjo kujdesshëm se kur ata më së shumti flasin për b...
Rama thotë në Serbi se në Shqipëri “nuk e kemi pasur shtetin”
Nga Veritas.com.al/ Ajo çfarë  provoi të gaatuajë gjithë periudha e sulmit “akademik” jugosllav mbi “paaftësinë e shqiptarëve për shtetformim”,...
Vdes Dario Fo
  Për publikun shqiptar nuk është e nevojshme që pas emrit të Dario Fo të shënohen edhe atributet e tij: Nobelist, dramaturg,regjisor, akt...
Aksident tragjik në Sukth, vdesin katër të rinj
Një aksident tragjik i ndodhur sot në mëngjes, ka marrë jetën e katër të rinjve,  një djalë dhe tri vajza. Ngjarja ndodhi në Sukth, një segment rr...
Del në skenë skema e trafikut të drogës dhe fillesat e vrasjes mes grupeve rivale
  Nga: Veritas.com.al/ Askush nuk kishte dyshime se Policia e shtetit dhe qeveritarët e vendit kishin ndërtuar një skemë për ruajtjen s...
Barack Obama, edhe një muaj; cili është bilanci?
  Nga Amelie Revert/ Në 8 nëntor, amerikanët do të zgjedhin pasardhësin e Barack Obamës në Shtëpinë e Bardhë. Pas tetë vitesh në pushte...
VIDEO/Del në dritë “Publikus”, vrasja shtetërore e 17 vjeçarit Ardit, e censuruar nga pronarët e TV dhe Bashkia
  Ekipi që realizoi emisionin “Públicus” në Vizion Plus vendosi të publikojë në youtube emisionin e censuruar të dielën e shkuar. Ishte...