Po të jetë e vërtetë, kjo e “shkel” Kosovën
Nga L. Skiro/ Veritas.com.al/ Në media, veçanërisht në mediat online, po qarkullon një lajm në formë opinioni, sikur Kryeministri i Shqipërisë,...
Wikileaks zbulon gazetarët amerikan që shkelën nderin profesional dhe i shkuan Hillary-t në darkë
Disa gazetarë  dhe ankorë të “top listës”  të televizioneve, iu përgjigjen me “Po” ftesës për t’u mbledhur privatisht në shtëpinë e Joel Benenson-...
Faad Mitri kthehet në Tiranë, por tani mbi karrocë invalidi
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Kur përmend Faad Mitri nuk ka nevojë të shtosh “biznesmeni libanez- amerikan që u dhunua barbarisht nga persona ...
Melania Trump: Gratë që akuzojnë Trump, po gënjejnë
  Melania Trump ka insistuar se burri i saj është një "gentleman" dhe se gratë që po e akuzojnë i ka ngacmuar seksualisht, po gënjejnë. ...
Të mos besosh më as te Republika?! Gardiani i Republikës është grabitësi i parë
/Veritas.com.al/   Zhurma mediatike e  kohëve të  fundit se po grabiten karburantet në kryeqytet, rezultoi me një punonjës të Gardës Ko...
Austria vendos që ta shembë shtëpinë e Hitlerit
  Shtëpia ku ka lindur Adolf Hitler në Austri është vendosur më në fund që të shembet me qëllim që të mos kthehet në një pikë përqëndrimi ...
Shteti shqiptar nuk është “pater” i Kosovës
Nga L. Skiroi/ Ka disa ditë, që nga nisja e vizitës së kryeministrit të Republikës së Shqipërisë në Beograd, që janë ngjallur diskutime, debate d...
Prokurori Motto kundër drogës nga Shqipëria; po a është kjo edhe moto e Italisë?!*
  Reportazh i RAI/ ( Përderisa trafikantët nga Shqipëria e kanë bazën në bashkëpunimin me italianët; përderisa e dërguara e misionit it...
8 lëkundje tërmeti në Gjirokastër, banorët po hezitojnë të hyjnë në shtëpi
Nga njoftimet qe vijnë nga Gjirokastra, që u godit nga tërmeti i thuajse gjithë natës, sot në mëngjes banorët po hezitojnë hyjnë nëpr shtëpitë e t...
I dushuar për vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj, i shpallur në kërkim, “kapet” mes deputetëve.
Nga: Veritas.com.al Nuk ka rëndësi se në cilin krah politik ndodhen këta deputetë që kanë rrethuar Edurim Teqjan, i shpallur në kërkim për vras...