Updated/Në Kishën e Shën Shtjefnit, Shkodër, mbahet mesha për lumturimin e 38 shenjtorëve
Veritas.com.aal/ /Updated/ Lumturimi i 38 martirëve  në Shkodër është pasqyruar edhe nga mediat më të njohura botërore. 20 mijë persona morë...
Ditët e fundit: Trump fiton mbështetje, Clinton- mitingje në shtetet “bastione” të saj
BBC nga Washingtoni njofton se ndërsa Donald Trump po fiton mbështetje,  Hillary Clinton ka mbajtur disa mitingje në shtete që kanë qenë konsideru...
Michael Buble ‘i shkatërruar’ pasi i biri, Noah diagnostikohet me kancer
  Këngëtari Michael Buble dhe e shoqja Luisana Lopilato thanë se janë "të shkatërruar" pasi djali i tyre 3-vjeëar Noah u diagnostikua me k...
SAPO/ ALARM PËR TERROR NË SHTETET E BASHKUARA
Një paralajmërim për terror në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka mbuluar ekranin e televizionit Fox News dhe media të tjera. Rrezi...
Akoma nuk dihet çfarë e shkaktoi zjarrin sot në selinë e Parlamentit të Austrisë/ VIDEO
  /Veritas.com.al/ Dihet vetëm një gjë, që ndërtesa e Parlamentit të Austrisë është ndërtuar në shekullin 19.00. Edhe vetë flakët e zja...
Tre tërmete në Reps sot herët në mëngjes
Veritas.com.al/ Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur vendin tonë sot në mëngjes. I pari  ka goditur në ora 04.55, por me një densitet jo t...
Pse ambasadori Lu kërkon takim urgjent me Presidentin?
NgaLeart Skiro/  Veritas.com.al/ Informacioni ka “rrjedhur” në mediat online. Ambasadori i Shteteve të bashkuara, Donald Lu, ka kërkuar sot një...
Presidenti Obama pranon: “Fati i SHBA dhe i Botës është në fije të perit!”
President Barack Obama pas tetë vjet në Shtëpinë e Bardhë, ose njeriu më i pushtetshëm në botë, më në fund ka pranuar dje në North Carolina, se “f...
Të armatosur dhe gati për datën 9 Nëntor
Agjencia Reuters publikon një reportazh nga gazeta amerikane POLITICO. Titulli i Reuters është titulli i mësipërm, ndërsa titulli i POLITICO është...
Huma, “e bija e dytë” e Hillary Clinton ka lidhje me autorët e 11 Shtatorit/ Media amerikane
Për afro 20 vjet, Hillary Clinton ka pasur punë  dhe raporte ekstremisht të ngushta me vajzën e re dhe të bukur që ishte rritur në Arabinë Saudite...