BE përgatitet për temperatura të larta kësaj vere.
Nga: Radio Europa e Lirë/ Bashkimi Evropian ka dyfishuar numrin e pajisjeve në dispozicion për luftimin e zjarreve në pyje, tha komisionari i B...
GJKKO: Pranohet gjykim i shkurtuar për ish-ministrin Koka dhe 15 të pandehurit e tjerë
Këtë të hënë Gjykata e Posaçme ka vendosur të pranohet kërkesa për gjykim të shkurtuar për të pandehurit e inceneratorit të Fierit. Gazetari Er...
Von Cramon e PE: Qeveria e Kosovës po rrezikon shumë
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, u ka bërë thirrje autoriteteve kosovare që të tërheqin forcat speciale të Polic...
Basha me demokratë të Njësisë 2 në Tiranë: Do bëj opozitë të vërtetë në shërbim të njerëzve!
Lulzim Basha në një takim të zhvilluar me një grup anëtarësh të PD të Njësisë nr. 2 në Tiranë është shprehur nuk do të behet kurrë pjesë e baltosj...
Serbia mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të situatës në veri të Kosovës
Në Beograd po mbahet mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ku po merr pjesë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç si dhe kryeministrja...
Sarrazin i Gjermanisë takohet me komandantin e KFOR-it: ‘Dënojmë vendimin e Kosovës në veri!’
I dërguari i posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin po qëndron sot për vizitë në Kosovë. Para takimit me kryeministrin ...
Dumani: Politika ka punën e vet të sulmojë SPAK, por unë s’e ndjej presionin
SPAK ka qenë në fokus të akuzave të 2 kaheve politike, qoftë nga mazhoranca ashtu edhe nga opozita se nuk po bën detyrën, mirëpo, kreu i këtij...
Të shtëna me armë mes një grupi kriminal dhe policisë në kufirin Shqipëri-Kosovë
Këtë të premte janë shënuar të shtëna me armë në kufirin Shqipëri-Kosovë, mes një grupi të strukturuar kriminal të transportit të emigrantëve të p...
Rama: Pse po ikin në emigrim, s’kemi asnjë boshllëk. Largimet do të jenë të balancuara me politikën e re të pagave
  Në fjalën që  mbajti në Kuvend, kryeministri Edi Rama u ndal edhe tek fenomeni i emigrimit të të rinjve. Ai tha se nga Shqipëria po largohen...
Nis zbatimi i marrëveshjes me Britaninë/ 200 të dënuar shqiptarë do të kthehen në atdhe
200 të burgosur shqiptarë në burgjet e Anglisë dhe Uellsit do të kthehen brenda dy vitesh për të vuajtur dënimin në burgjet shqiptare. Lajmi konfi...