Maxhoranca dhe opozita gjejnë dakordësi për rritjen e pagave, miratohet projektligji në Komision.
  Opozita dhe mazhoranca në Komisionin e Ligjeve kanë rënë dakord për rritjen e pagave për punonjësit e administratës publike dhe instituc...
Sot në Kuvend: Miratohet marrëveshja Shqipëri- Mali i Zi, për ndërtimin e Urës së Bunës, 310 m. e gjatë
Pas pushimit prej fushatës zgjedhore, deputetët janë kthyer sot në sallën e parlamentit. Parlamenti miratoi marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Malit ...
Shqipëria krijon parkun e parë kombëtar lumor në botë: “National Geographic”
Në udhëtimin e tyre drejt detit Adriatik, ujërat e bruzta të Vjosës, të kërcënuara prej dekadash nga digat dhe minierat, shkëlqejnë ndërsa kalojnë...
SPAK kërkon 10 vite burg për Lefter Kokën e 4 vite për Alqi Bllakon! Nga 10 vite Zoto e Mërtiri, 7 vite për Gugalljan! Kërkohet konfiskimi i kompanive të tyre
SPAK ka kërkuar që ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka të dënohet me 10 vite burg, i akuzuar për tre vepra penale, për 'shpërdorim detyre', 'pastr...
PSD dominon Shkodrën, fiton shumicën e këshilltarëve në 5 bashkitë e qarkut
Ka perfunduar ne 4 nga 5 bashkitë e qarkut Shkodër numërimi i votave ku tashmë kemi një pasqyrë të dominimit të së majtës në të gjitha këshillat b...
Ambasadorja greke mbërrin në paraburgimin e Vlorës, takohet me Fredi Belerin
Ambasadorja e Greqisë në Shqipëri, Kostandina Kamitsi ka mbërritur në ambientet e paraburgimit të Vlorës, aty ku ndodhet Fredi Beleri, kryebashkia...
Arrestohen 4 adoleshentët që vranë me thikë moshatarin e tyre në Gtramsh
Policia e Elbasanit njofton se ka vënë në pranga katër adoleshentët e përfshirë në sherrin masiv që shkaktoi një të vdekur në lagjen “Sporti...
SPAK merr zyrtarisht në dorë dosjen për Fredi Belerin.
Prokuroria e Posaçme ka regjistruar procedimin penal për Fredi Belerin, i cili akuzohet për korrupsion aktiv ne zgjedhje. ...
Numërohet edhe kutia e fundit në Tiranë, Veliaj 60 mijë vota më shumë se Këlliçi!
Janë numëruar të gjitha kutitë e Bashkisë Tiranë teksa fitues me një diferencë të thellë konfirmohet Erion Veliaj. Bëhet fjalë për 16 mijë vota...
4 kandidatë pranuan humbjen dhe uruan kundërshtarët për fitoren
Më 14 Maj shqiptarët iu drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun që duan për 4 vitet e ardhshme. Dhe siç e do një garë, dikush fi...