Turqi: Erdogan përsërit Luftën e Fjalëve mbi Holandën.
Presidenti turk  Recep Tayyip Erdogan të Martën drejtoi një sulm të ri verbal kundër Holandës mes grindjeve të mëdha diplomatike, duke e bërë vend...
Rebelimi i vitit 1997, Vlorë
Ngjarjet e vitit 1997 jane bere objekt i mediave keto dite Marsi. Muaji perkon pikerisht me Marsin e vitit 1997, kur ngjarjet arriten kulmin.  ...
“Trump-istët” zbresin në fushën e Protestës për Ndryshim në Tiranë
  Frrok Çupi/ Bota moderne po i “thyen” reflekset këtu në Tiranë, njësoj si reflekset e pasqyrave që “thyejnë” ndryshimet e mëdha. Askush m...
Kreu i Komisionit të jashtëm në PE: Të mbështetet protesta e PD në Shqipëri! VIDEO
Kreu i komisionit për punët e jashtme në PE, David McAllister i kërkon BE-së t’i kushtojë vëmendje përkeqësimit të situatës politike në disa vende...
“Hakmarrja për Drejtësi” kërkohet në qeli; Prokuroria bën rekurs në Gjykatë
Prokuroria ka dërguar rekurs në Gjykatën e Lartë, kundër vendimit të gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, që shpalli të pafajshëm të gjithë anët...
TRE TË VËRTETA QË U MBULUAN SOT
  Frrok Çupi/ Nuk u mbuluan nën “çadër”, por thellë në tokë. “Çadra” në bulevard është nukli ku vërtiten të gjitha lëvizjet dhe të vërtetat...
Haiti: Autobuzi hyn në turmën e njerëzve që festonin pashkët; vriten 34
  Një autobus u sul drejt turmës së njerëzve që po festonin në një festival të Haitit të Dielën herët në mëngjes, duke vrarë 34 vetë dhe p...
Reagim ndaj fytyrave të komunizmit/ Ç’u vjen keq për Azem Vllasin, miq?!
Nga: Nazmi Berisha, publicist/Periskopi/ Plagosja e Azem Vllasit trazoi dhe shqetësoi opinionin kosovar sikur të kishte ndodhur ndonjë hata me ...
Administrata e Donald Trump- më e elegante se e Obamës, por duhen edhe 500 poste kyç.
  Gazeta “The N.Y. Times” ka hedhur një vështrim mbi personelin e administratës së Donald Trump, e cila- sipas gazetës- duke mos i plotësuar v...
Skocia planifikon të kërkojë referendumin e dytë të Pavarësisë.
 (FOTO: Ministre e Parë e Skocisë, Nicola Sturgeon)/ Me një Brexit të pashmangshëm, Ministre e Parë e Skocisë, Nicola Sturgeon ka bërë të ditur...