Në Durrës derdhen ende ujërat e zeza ne det/ FOTO
Nëse keni zgjedhur Durrësin për të kaluar pushimet, do të duhet t'i bëni mirë llogaritë. Situata që vjen nga zona e "Plepave" është shqetësuese. Ujërat e zeza vazhdojnë të derdhen në det, fare afër pl...
Një person i vë flakën pacientit të një spitali privat dhe vetes. Humb jetën
Një person humbi jetën në një spital privat, pasi i vuri flakën vetes. Fillimisht ai lyu me benzinë një pacient të spitalit dhe më pas edhe vetes. Shkaqet e këtij akti janë të paqarta. Por mësoh...
Fluks në Morinë, rreth 20 mijë kosovarë drejt bregdetit shqiptar
Fundjava rikthen fluksin në pikën kufitare të Morinës që lidh Shqipërinë me Kosovën. Qindra automjete nga Kosova i janë drejtuar bregdetit shqiptar p...
Denoncimi/ Kunati i ministrit Tahiri përplaset me policët, i ofendoi dhe tentoi t’i gjuante me shkop
Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar një ngjarje që ka ndodhur para katër netësh tek zona e ish doganës. Sipas mesazhit që Berishës i ka mbërritur, ...
Identifikohet autori i masakrës në Mynyh,joshi viktimat përmes Facebook-ut
Autori i sulmit terrorist të Mynyhut është identifikuar. Ai është 18-vjeçari Ali Sonboly. Prej dy vitesh jetonte në Mynyh. Sipas Daily Mail i riu i ...
ISIS pas sulmit terroris në Mynyh?
Policia ka pezulluar kërkimet për të dyshuarit e sulmit të mbrëmshëm që mori jetën e nëntë personave në një qendër tregtare në Mynih të Gjermanisë, pa...
Meta niset për SHBA, i ftuar në konventën e demokratëve
Vizitat e kreut të Kuvendit Ilir Meta në SHBA janë bënë më shpeshta kohët e fundit. Pak kohë më parë ai ishte në Washington ku pati takimi në Departamentin e Shtetit, ndërsa të hënën Meta niset sëris...
Para dhe pushtet/ Zbardhet pasuria e Guvernatorit Sejko.
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko është ndoshta një nga zyrtarët më të pasur në vend. Deklarata e pasurisë, e zbardhur nga Open Spending Albania, fakton pasurinë e Sejkos që nga banesat,...
Konfirmohet denoncimi i Berishës: Policia dhunoi kunatin e Tahirit, 7 policë u shkarkuan.
Ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi dje në Facebook se 7 efektivë të forcave “Shqiponja” janë shkarkuar nga detyra pasi arrestuan dhe dhunuan kunatin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, kjo pas...
Aksident i rëndë në Vaun e Dejës, makina me 3 persona bie në humnerë
Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Komanit në Vaun e Dejës, ku një automjet është rrëzuar në humnerë. Mësohet se në makinë ndodhen tre persona, të cilët kanë mbetur të p...