Sapo ka ndodhur/ Përleshje me armë në Kavajë
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:00 në Kavajë. Burime policore kanë bërë të ditur se tre persona janë plagosur me armë përpara Bashkisë së Kavajës. Mësohet se autori i dysh...
Euro 2016/ 62 vjet humbje Turqi- Spanje
Kampionët e Europës në fuqi, Spanja do të përballet sot në mbrëmje me Turqinë ku do të kërkojë fitoren për të siguruar kualifikimin në fazën tejetër në ‘Euro 2016’. Turqia ka një betejë të vështirë...
Rumania kerkon fitore “me cdo kusht” me Shqiperine
Dueli i së dielës mes Shqipërisë dhe Rumanisë do të jetë një sfidë e hapur pasi të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren e cila do t’i japë shpresa për një kualifikim të mundshëm në fazën tjetër në ‘Euro...
Sot, tri sfidat ne Euro 2016
Ditën e sotme do të zhvillohen tre ndeshjet e radhës ku ajo që bie në sy është sfida më e zjarrtë mes Italisë dhe Suedisë. Italia do të kërkojë fitoren për të siguruar kualifikimin ndërsa...
Rama- Meta, çarja me vijë të kuqe
Nga Andi Bushati/ Dy partitë e mëdha të shumicës janë përfshirë në një debat sa qesharak edhe absurd lidhur me mënyrën se si do të arrihet konsensusi për reformën në drejtësi. Para pak ditësh, kryemi...
NY Times/ Si mund te fitoje Shqiperia ne Euro 2016
Pavarësisht përpjekjeve të guxishme kundër Francës, të mërkurën, Shqipëria humbi edhe ndeshjen e dytë në grup dhe ka shanse të pakëta për t’u kualifikuar. Por ajo ka ende një mundësi për të kapur vend...
Sot, ora 10.00, ka nisur takimi Basha- Lu
Ambasadori amerikan Donald Lu është takuar me Kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, në selinë e PD. Takimi ka nisur nën 10:00. Vizita e Lu nuk ishte paralajmëruar për mediat, por sikurse dihet, ambas...
Vritet Jo Cox; pezullohet fushata për Referendumin
  Një anëtare e Parlamentit  të UK u vra në rrugë ditën e Enjte,  duke shkaktuar një shok të thellë në të gjithë Britaninë dhe gjithashtu pezullimin e fushatës për referendumin e javës që vjen...
Sondazhet/ Bien kreditet e Ramës, fitojnë pike Basha dhe Meta
  Mesohet se Rama i PS dhe Meta i LSI kanë zhvilluar sondazhet e tyre me institute të ndryshme private, por edhe PD ka zhvilluar sondazhin e saj. Të gjitha sondazhet nga informacionet që u ...
Golin e francezëve e duartroket ministri i Shqipërisë
  Mbrëmë në Marsejë u zhvillua loja e futbollit mes Francës dhe Shqipërisë, e cila përfundoi me rezultatin 2:0 në favor të ekipit francez. Në shkallët e stadiumit të Marsejës ndodheshin, zyrta...