Berisha, për herë të parë para SPAK/ Avokatët thonë se janë të zënë.
Sali Berisha të enjten për herë të parë në SPAK. Ish kryeministrit i është dërguar njoftimi për t’u marrë në pyetje të enjten lidhur me dosjen e privatizimit të ish kompleksit Partizani. Gazetari ...
Reforma zgjedhore/ Komisioni mblidhet të premten. Përfaqësues të OSBE takojnë dy bashkëkryetarët, Gjiknuri dhe Alibeaj
Komisioni i Reformës Zgjedhore do të mblidhet paraditen e 19 Janarit. Gazetarja Esiona Konomi raporton se mbledhja do të mbahet në orën 11:00. Një...
Dështon aksioni i RENEA në Shkodër për arrestimin e Eljon Hatos, nuk gjendet në banesë
Forcat RENEA dhe ato të policisë së Shkodrës kanë zhvilluar një kontroll të befasishëm në një banesë në fshatin Grudë të Shkodrës në kërkim të Elj...
José Mourinho nuk është më trajner i Romës
Trajneri i Romës, Jose Mourinho është shkarkuar nga detyra me vendim të bordit drejtues të skuadrës italiane. Humbja ndaj Milanit në “San Siro” ishte goditje fatale për teknikun portugez. De...
Berisha u kërkn prokurorëve të SPAK ta lejojnë të dalë nga arresti për në seancat plenare
Avokatët e ish-kryeministrit Sali Berisha i janë drejtuar me një kërkesë prokurorëve të SPAK, për ta lejuar të marrë pjesë në seancat plenare të k...
Vdekja e 3-vjeçarit Brian Spahiu, klinika e vajzës së Roland Xhaxho s’kishte licencë!
Nga: Keti Banushi Më 28 shtator 2023, kur klinika Splendent mori përsipër të kryejë një ndërhyrje të vështirë kirurgjikale në 14 dhëmbë të të v...
Ministria e Mbrojtjes njofton krijimin e Njësisë Ushtarake për Sigurinë Kibernetike
Ditën e dielë, Ministria e Mbrojtjes lajmëroi krijimin dhe inaugurimin e një njësie ushtarake për sigurinë kibernetike në Shqipëri. “Kjo njësi ...
Aksidenti i rëndë afër Rinasit, reagon policia: U përplasën tre makina, njëri nga shoferët humbi jetën
Një aksident me pasojë vdekjen e një 32 vjeçari dhe plagosjen e tre të tjerëve u shënua mëngjesin e së hënës te kthesa e Rinasit. Dy automjete tip...
Inaugurohet Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike në Ministrinë e Mbrojtjes
Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike, e cila operon 24/7 është një tjetër hap i madh dhe i rëndësishëm drejt mbrojtjes së botës digjitale, me n...
U tremb nga tërmeti, 20-vjeçari në Lushnje rrëzohet nga shkallët dhe humb jetën
Një ngjarje e rëndë është raportuar si pasojë e tërmetit që ra pas mesnate në Shqipëri. Gazetarja Anila Sefa, raporton se një 20-vjeçar nga fshati Çinar i Lushnjes ka humbur jetën pas lëkundjev...