Besart Kadia,i PD, emërohet zv.ministër i Ekonomisë dhe Financave
Eksperti i Ekonomis, ish-sekretar në Partinë Demokratike, Besart Kadia është emëruar  në postin e zv.ministrit të Financave dhe Ekonomisë. Besa...
Basha hetoi “burgjet e UÇK”/ Eksperti i OKB: Lulzim Basha më shoqëroi mua në Kukës
Raporton TCH/ Eksperti i OKB-së, antropologu ligjor Jose Pablo Baraybar, me origjinë peruane që ka punuar në shumicën e skenave të krimeve ...
Trump në 7 nëntor/ Si e kaloi presidenti ditën e ‘humbjes’?
Presidenti Trump, teksa Biden thoshte se ka fituar, ai luante golf ne Virxhinias... Gjatë katër viteve të shkuara, presidenti Donald Trump ka...
Humb jetën Koço Devole/ U infektua me Covid-19.
Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, aktori dhe regjizori i humorit, Koço Devole. I prekur nga koronavirusi, artisti gjendej prej disa ditësh...
Vjosa Osmani merr përkohësisht detyrën e presidentit të Kosovës.
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e detyrës së presidentit. Pas dorëheqjes së presidentit Hashim Thaçi, Osmani do ta udh...
Deputetja Rudina Hajdari infektohet me koronavirus
Deputetja opozitare në Kuvend, Rudina Hajdari është infektuar me covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë deputetja me anë të një reagimi në ...
Vdes kompozitori Avni Mula, 92 vjeç.
Lajm i hidhur vjen nga familja Mula. Tentori i njohur, këngëtari, Avni Mula ka ndërruar jetë sot në moshën 92-vjecare. Lajmin e ka dhënë vet e bij...
Jozefina Topalli zyrtarizon divorcin me Partin Demokratike
Ish-Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli dhe njëherësh një nga zonjat më të forta të politikës shqiptare, duket se ka hequr dorë nga qendrimi në ...
Ndahet nga jeta në moshën 85-vjeçare shkrimtari i njohur Faslli Haliti! Në 1998-ën ka qenë deputet në Kuvend
Faslli Haliti, poeti, shqipëruesi, një nga zërat e rëndësishëm të historisë sonë letrare u nda nga jeta  sot në moshën 85-vjeçare. Vdekja e tij...
Një shqiptar si të ishte meksikani El Chapo/ Dritan Rexhepi, i burgosur në Ekuador, bos i kokainës, jep urdhra vrasjesh që nga qelia.
Dritan Rexhepi listohet në një nga emrat më të kërkuar nga INTERPOL edhe pse ai vuan dënimin në burgun e Kuitos në Ekuador mbi të cilin rëndojnë d...
Faqja 10 prej 65« E para...89101112...203040...E fundit »