Liberalët janë të zemëruar ndërsa Melania Trump zbulon ‘planin e saj sekret’ për Krishtlindjet.
Presidenti Trump tha se do t’i japë fund traditës Obama që uronte “Gëzuar Festat” (“Happy Holidays,”) dhe në vend të kësaj do të urojë “Gëzuar Kri...
E dini cili ishte Toto Rinna? Mund të lindë ‘pas 100 vjetësh’ burri që u bë zot shtëpie 13 vjeç…
"Do të duhen të kalojnë dhe 1000 vite që të lindi një tjetër Torro Riina. Kam bërë një gjë të madhe, jam bërë mbret", kështu shprehej gjatë orës s...
Denada Rondos, shqiptarja që dëbohet sot. Hyri në Amerikë me pasaportë false.
32-vjeçarja kishte hyrë ilegalisht në SHBA me një pasaportë të një vajze të ngjashme me të, dhe vetëm një vit më vonë kishte kërkuar azil, por për...
Ismail Kadare gjen diplomatin ‘par excellence’ te Behgjet Pacolli i Kosovës.
Shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare, ka pritur në shtëpinë e tij në Paris, zëvendëskryeministrin e parë, njëherësh shefin e diplomacisë ko...
Tani bindem se ministri Xhafaj ‘ka një vëlla’
Nga: Laert Skiro/ Sa herë është thënë, deri në foltoren e Kuvendit, se Fatmir Xhafaj- deputet e sot ministër i Brendshëm, ka një ‘vëlla trafika...
Stephen Willeford- hidrauliku që tani quhet “njeriu që ndaloi vrasësin në Texas”.
(FOTO: Stephen Willeford)/ “Djali i mirë me armë” i cili sipas raportimeve qëlloi dhe plagosi agresorin e armatosur në Kishën ‘First Baptist’ të Su...
Angela Merkel nominohet ‘Gruaja më e fuqishme e botës”. Hillary, nga nr.2, bie në vendin 63
Kancelarja Gjermane, Angela Merkel ka kryesuar përsëri listën e 100 grave më të pushtetshme, pavarësisht se votat e saj ranë në krahun e djathtë p...
Visho Ajazi: Largimi nuk ishte vendim im.
Ajo që u paraqit si ‘dorëheqje’ e kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror, në fakt nuk ishte largim ‘me dëshirë’, por një vendim i imponuar nga ni...
Dritan Zagani për zonjën B.A., që fundosi Tahirin: “Grua e arsimuar, nënë e tre fëmijëve!”
Ish-oficeri i policisë që ndodhet në azil politik, Dritan Zagani ka folur në lidhje me dëshmitaren e mbrojtur të drejtësisë, oficeren, për të cilë...
Arketipi i Tahirit: Një dorë në Fushë- Krujë, një dorë te Habilaj.
  Nga Laert Skiro/ Nëse kërkohet ‘kriminlei’ Saimir Tahiraj, dhe ky është zhdukur, atëherë bëhet një arketip. Nëse nuk do të ishte mbrëm...
Faqja 10 prej 32« E para...89101112...2030...E fundit »