SOFT: Edi Rama tregon kush e urdhëron ‘hip, zbrit!’ dhe kush i kujdeset për zërin.
Kryeministri dhe kryetar i PS, Rama, ka treguar ‘sinqerisht, sot në programin televiziv ‘Wake Up’ të "Top Channel", disa hollësira nga jeta e përd...
Rumani: Kryeministrin Sorin Grindeanu e rrëzon Partia e tij me mocion mosbesimi në Parlament.
Kryeministri rumun, Sorin Grindeanu është rrëzuar nga pushteti nga vet partia e tij “PSD”, përmes një mocioni mosbesimi në Parlament. Socialdem...
Otto Warmbier: Vdes studenti Amerikan që u lirua nga Koreja e Veriut.
Studenti Amerikan që u lirua javën e kaluar pasi u mbajt në robëri për më shumë se 15 muaj në Korenë e Veriut, vdiq. Kështu njoftoi familja e tij ...
E bija e komisarit Nikoll Vatnikaj sot në ditën e lamtumirës. Reagon kandidati për deputet, Isuf Çelaj.
Komisar Vatnikaj ndërroi jetë dje, pr shkak të një ataku në zemër. Por Policia e Shtetit e ndodhur në ‘atak’ zgjedhjesh, nuk gjeti dot qetësinë e ...
Carrie Fisher e ‘Star War’ vdes nga ‘gjumi apnoea dhe shkaqe të tjera’
Aktorja e famshme e 'Star Wars' ka vdekur nga gjumi 'apnoea' dhe nga "faktorë të tjerë", thotë mjekësia ligjore në shtetin Los Angeles. Ajo ishte ...
Kohl- një kryetar shteti i përjetshëm, me sa duket.
    Vdekjen e Kancelarit gjerman me periudhën më të gjatë në 'post' e komenton Alexander Kudascheff. Helmut Kohl-i ishte kancelari i b...
Vdes Helmut Kohl, 87 vjeç.
  Helmut Kohl, ish kancelar dhe arkitekt i ribashkimit të Gjermanisë në vitin 1190, ka vdekur sot në moshën 87 vjeç. Kohl e drejtoi Gje...
‘Vrasësi’ i Kongresmenit kishte histori dhune, mbështetës i kauzës së liberalëve të majtë
(FOTO: James T. Hodgkinson, autori i plagosjes së kongresmenit dhe disa të tjerëve)/ Nga WARNER TODD HUSTON/ Beritbart News James T. Hodgkin...
Profil: Ruth Davidson – Lesbikja Skoceze që mund të kapë në befasi Brexiti-in
Liderja e Konservatorëve Skocez duket se zotëron mjaft influencë mbi Theresa May. Po cila është Ruth Davidson? 38 vjeç, ‘lezbike e kikboksit’ e...
A MUND TË KEMI ‘ALBIN KURT’?
Nga Laert Skiro/ Pse të mos kemi edhe ne Albin Kurt? Ai, edhe pse i margjinalizuar nga gjithë pushtetet e Kosovës dhe të Serbisë, fitoi zgjedhj...
Faqja 20 prej 34« E para...10...1819202122...30...E fundit »