Ndërron jetë në Itali deputeti i Lezhës, Gjovalin Kadeli.
Deputeti i LSI-së, Gjovalin Kadeli është ndarë nga jeta  para kohe. Ai vuante nga pankreasi akut. Mësohet se deputeti i Lezhës ka ndërruar jetë në...
Jared Kushner e vënë nën hetim mbi lidhjet me Moskën.
Këshilltar i presidentit amerikan, Jared Kushner dhe njëkohësisht dhëndër  i tij, është nën hetim nga FBI, si pjesë e gjithë hetimeve që po zhvill...
Genc Ruli tërhiqet nga politika; nuk kandidon si deputet.
Genc Ruli ka marrë vendim për të mos e vazhduar më tej karrierën politike. Ruli është një nga nismëtarët kryesorë për themelimin e Partisë Demo...
Nipi i Stalinit që nuk e pranoi mbiemrin e diktatorit, vdes në moshën 75 vjeç
( FOTO: Alexander Burdonsky thotë se e pa figurën e gjyshit të tij si një figurë sheksipiane)./ regjisor i talentuar në teatrin Rus, gjyshi i t...
KQZ merr vendimin përfundimtar: Tom Doshi në rrugë të mbarë drejt mandatit të ri të deputetit
Tom Doshit nuk do t’i hiqet mandati. Ky është vendimi i sotëm i KQZ-së. KQZ  ka vendosur kundër heqjes së mandatit të deputetit Doshi- që ishte nj...
Sa gjyqe ka bërë zonja Mandija kundër qeverisë; tani zv/ kryeministre ‘pa gjyq’.
Thonë se vetëm Vettingu të jep të drejtë... Jo. Ledina Mandija kaloi gjyq pas gjyqi pse qeveria e shkarkoi nga detyra; por nuk do të fitonte kurrë...
Kryetari i KQZ jep dorëheqjen para se t’i vinte urdhri. “Ndërrojmë kuajt në mes të lumit”- tha
  Raportohet se kryetari i KQZ, u ul të shkruajë një letër ku kërkonte dorëheqjen, edhe pse ishte paracaktuar largimi i tij. Formula e bas...
Qeveria bëhet me dy “Kavalierë”; pas Ramës edhe Ministrja e re e Financave.
Me siguri pasi kryeministri Rama mori titulin "Kalorësi i Legjionit" Francez nga ish presidenti Holande, ka menduar se është i vetmi. Në fakt, po ...
Ministri i ri i Brendshëm- Demiraj. Qeveria e ‘mallkoi’ dhe e hodhi, por ai hyri në qeveri.
(FOTO: Dritan Demiraj- ministër i Brendshëm, 'babai' i Forcave Speciale të Ushtrisë)/ Koloneli Dritan Demiraj është ministri i ri i Brendshëm i...
Ahmet Prençi – një nga kandidatët favorit për Ministër i Brendshëm.
  Kanë filluar të dalin emrat e parë të kandidatëve favoritë për  6 ministritë të cilat do të drejtohen nga ministrat teknikë të propozuar...
Faqja 20 prej 32« E para...10...1819202122...30...E fundit »