VIDEO: “Karakteri im u formësua 14 vjeç kur bashkëpunoja me Nazistët”- rrëfen George Soros.
(FOTO: George Soros)/   Makina çnjerëzore naziste shkaktoi katastrofa shoqërore dhe barbari të paimagjinueshme. Ndër të tjera, nazistët...
KEMI INVA MULA,POR KEMI DHE NIKO DHALES.
  Nga: Agim Xhafka/ Titulli duhet shpjeguar. Më poshtë është një foto,një poster i teatrit La Scala di Milano,teatrit të famshëm. I cili kë...
Ndërron jetë Willy Kamsi, studiues, përkthyes, diplomat. Ambasadori i parë i Shqipërisë në Vatikan.
  Ish-ambasadori i parë i Shqipërisë në Vatikan, Willy Kamsi ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në moshën 91-vjeçare, në qytetin e Shkodrës. ...
Bush i madh nën kujdes intensiv; e shoqja Babara e shtruar në spital.
(FOTO: George H.W. Bush dhe Barbara Bush)/ Ish presidenti George H.W. Bush i është nënshtruar një kujdesi intensiv shëndetësor të Mërkurën për ...
I biri i George Soros, Alexander, del si donator i madh i Demokratëve.
Alexander Soros, djali i miliarderit George Soros i cili vepron si partner në menaxhimin e “Soros Brothers Investments”, është ngjitur në një shka...
Rudy Giuliani thotë se Trump do të na kthejë te liria e shtypit. VIDEO
  (FOTO: Donald Trump dhe Rudy Giuliani)/ Rudy Giuliani u shfaq në “Sean Hannity show” të  “Fox News” ditën e Enjte në mbrëmje dhe e çm...
Donald Trump hedh poshtë ‘banjën prej floriri”. “Unë jam shumë Gjermanofob”.
(FOTO: Donald Trump sot në konferencën e shtypit)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, denoncoi disa thashetheme pa thelb, të publikuara nga b...
Ish presidenti i Iranit, Rafsanjani vdes në moshën 82 vjeç.
(FOTO: ish presidenti i Iranit, Rafsanjani)/ Ish- presidenti i Iranit, Ali Akbar Hashemi Rafsanjani, një figurë dominonte në politikën e vendit...
LEGJENDARI I LIRISË, NAT HENTOFF, VDIQ NË MOSHËN 91 VJEÇ
(FOTO: Nat Hentoff)/ -Ekspert i Kartës së të Drejtave, gazetar, autor i muzikës jazz për shtatë dekada- Nuk ishte e rastit që lajmin e parë ...
Ish analisti i CIA: Vdekja e Saddam Huseinit ishte firmosur “një ditë pas 11 Shtatorit”.
    (FOTO: Kapja e Saddam Hussein në Tikrit, Irak)/ 'Ne shkuam në Irak për t’i bërë të gjitha këto gjëra... dhe një nga një, të...
Faqja 38 prej 45« E para...102030...3637383940...E fundit »