Pas kryeregjistruesve, Rama u kërkon dorëheqjen drejtorëve të spitaleve: ‘Që nesër…!’
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e kësaj të hëne një takim me drejtuesit e spitaleve të vendit, të cilët i ka kritikuar ashpër duke i c...
Ballist Morina qënka në burg dhe e kërkon Beogradi. Ministri ynë udhëton për ndihmë në Kroaci.
Nga: Senat Andoni/ "Ballist" e ka emër të dytë patriotik, por në fakt është 'Ismail'. Ismail Morina, njeriu që deklaroi se lëshoi dronin me fla...
Atentati i dytë mbi oficerin e “Krimeve të Rënda”. Pse hesht shteti?
Nga L. Skiroi. Prapë sot në mëngjes, akoma pa zbardhur, makinës së Trim Murataj i kanë vënë zjarrin. Ngjarja ka ndodhur në Kamzë, në oborrin pa...
Një prind nga Kosova gjen ‘forcë’ për të himnizuar mjekët një ditë pas vdekjes së vajzës*
Nga: Fajzi Maloku, Prishtinë/ I dashuri profesor Dilaver, Vajza jonë Fatmirja, 37 vjeçe, vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, mëngjesin e d...
Donald Trump uron presidentin Nishani “për Bajramin e Madh”.
“I dashur Zoti President, Unë dhe Melania, në emër të popullit amerikan ju dërgojmë urimet tona të ngrohta për ju dhe popullin shqiptar teksa f...
Romana Vlahutin nën hetim. ” Vila e Tiranës nuk vlen as sa një e treta e çmimit”.
Roaman Vlahutin, përfaqësuese e zyrës së Bashkimit Europian në Tiranë, është vënë nën hetim nga Zyra Europiane Kundër Mashtrimit (OLAF). Lajmin...
VIDEO/ Ngjela: Si i refuzova amerikanët. Marku: Ti duhet të ishe dënuar
Emisioni i #DritaremeRudinën në Vizion Plus është përfshirë nga debati, mes të ftuarëve në studio. Debati është përqendruar te reforma në drejtësi...
Nard Ndoka: Formula- as mish, as peshk!
  Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka dalë i qeshur nga takimi me kreun e PD-së, Lulzim Basha në lidhje me situatën e partive të vogla. Ndoka si z...
lir Meta, sot, 30 minuta në zyrën e Berishës.
(FOTO: Arkiv)/ Ndërsa në Pallatin e Kongreseve po zhvillohet takimi Rama- Basha, një tjetër takim është mbajtur në zyrën e zotit Berisha, ish- ...
Historia e frikshme e dy policëve në gjurmim të drogës.
(FOTO: Kanioni ku u izoluan policët)/ Dy punonjës policie kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Progonatit- Tepelenë që para 24 orësh. Kishin h...
Faqja 5 prej 9« E para...34567...E fundit »