Reportazh: Rënia në dëshpërim e Romës…, këtu peshohen problemet e Italisë. FOTO
Nga: Barbie Latza Nadeau, CNN Pak qytete në botë kanë lënë përshtypje aq të bujëshme sa qyteti antik i Romës. Ai u grabit nga Galët dhe Goth...
Çamë dhe tepelenas, lordë në ‘luftën e Dibrës’; disa janë me koka të fashuara, disa të fshehur…
Me kokë të fashuar dhe sy të enjtur e të mavijosur, Hektor Daci, 48 vjeç, me detyrë specialist auditi në bashkinë Dibër është ende i shtruar në dh...
Në shtëpinë e vrasjeve mes ullishtave
Disa dynymë tokë të punuar me përkushtim, të rrethuar me gardh e të mbikëqyrur me kamera. Një shtëpi që nuk kishte asgjë ndryshe rutinës se banesa...
Peshkatarët ‘e zhdukur’ në Vlorë, viktima të trafikut të drogës. Nuk ka hetime; dyshime mbi Policinë. VIDEO
Gjatë dy viteve të fundit, 13 persona janë zhdukur në qytetin e Vlorës, një pjesë e të cilëve dyshohen se janë mbytur në det në përpjekje për të t...
Nesër protesta do të vëzhgohet nga ‘Moska’
Nga: Leart Skiro/ Në fakt nuk ka asnjë njeri nga Moska, por është një kthim pas në vitet kur ‘Moska’ ishte roja më e sigurt e qeverisë shqiptar...
Te ‘Mrizi i Zanave’ nis rruga e 100 fshatrave turistikë ‘të privilegjuar’.
‘Mrizi i Zanave’ është resorti më i famshëm i Shqipërisë dhe iniciatore e ‘Slow Food’. Ai ka më pak se 10 vjet që është vënë në funksionim, poor m...
Tregim i frikshëm mes primitivit dhe Internetit
Nga: L. Skiro/ Primitivi është ky: Të rinj të moshës 18 deri 25 vjeç festojnë dhe iu gëzohet shpirti duke shtënë me armë zjarri. Ka më shumë se...
Një ‘UFO’ bën viza në qiellin e Los Angeles, thirrjet e njerëzve vërshojnë në numrin 911.
Të paktën 130 persona nga shteti i Los Angeles  menjëherë bënë thirrje telefonike në numrin 911 ditën e Premte në mbrëmje , ndërsa thirrje të tjer...
Letër e hapur: Zoti Lu, Rama ka votuar siç i keni thënë ju.
    Letër e hapur. Drejtuar Zotit Donald Lu. Për dijeni Presidentit Trump! Shkëlqesi Ambasador! Prita me kureshtje reagimin t...
SOFIA.
Nga: Agim Xhafka/ Sa herë shkoj në Korçë kaloj tek shtëpia ku u rrita. Dhe në kohë me diell, ulur tek gurët e bashtës, shoh Sofijen, shoqen time t...
Faqja 5 prej 11« E para...34567...10...E fundit »