Francë: Sulmet Anti-Kristiane janë rritur 245 për qind; ia kalojnë anti- Semitizmit.
Ndërsa sulmet anti- raciste, anti- Myslimane dhe anti- semitike kanë rënë shumë që nga viti 2008, sulmet në zona kristiane janë rritur më shumë se...
Myslimanët tejkalojnë numrin e Kristianëve në më shumë se 30 shkolla të Kishës
  Myslimanët tejkalojnë numrin e nxënësve Kristian  në më shumë se 30 shkolla kishtare, në gjithë vendin, duke përfshirë edhe ato shkolla ...
Hapja e kufijve nga BE kërcënon sigurinë e Britanisë.
Rreziku prezent ndaj sigurisë lidhet me një nga “katër liritë” fondamentale të BE që vjen përsëri në skenë. Reporterët e gazetës  “Daily Mail” kan...
Shtetet e Bashkuara kanë të drejtë të bëjnë politikën e kufijve të vet: Orban
(FOTO: Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë)/ Kryeministri i Hungarisë , Viktor Orbán ka shprehur një “reagim nervoz” ndaj politikanëve të Ba...
Merkel kërkon terren të përbashkët me Trump “kudo që të jetë e mundur”.
(FOTO: Kancelarja Merkel në Munih)/ Gjermania do të kërkojë terren të përbashkët “kudo që të jetë e mundur” me administratën e Presidentit të S...
Schaeuble: Politikat e Bankës Evropiane me euro-n shkaktojnë humbje të mëdha për Gjermaninë.
(FOTO: Wolfgang Schaeuble, ministri Gjerman i Financave)/ Ministri Gjerman i Financave , Wolfgang Schaeuble tha në një intervistë për një gazet...
Emigranti i fotos sefie me Merkel po kërkon një mënyrë për ta fshirë nga Facebook.
(FOFO, Selfie: Kancelarja Merkel dhe emigranti sirian Anas Modamani)/ Me siguri e mbani mend kur kancelarja gjermane Merkel e bëri atë foto sel...
Letonia ndërton mur kundër emigrantëve.
Nga: Beata Stur/ Neweurope/ Me qëllim që të ndalojë emigracionin parregullt, Letonia ka ndërtuar fazën e parë të murit prej 23 kilometra që e n...
Itali, Francë dhe Portugali- në deficit buxhetor. “Merrni edhe pak kohë”- thotë Gjermania
(FOTO: Sigmar Gabriel- zëvendës kancelar i Gjermanisë)/ Modeli “Greqi” mund të përsëritet shpejt me tre vende anëtare të BE dhe Eurozonës: Ital...
Rumunët si në 1989. Por “pa plumba”. Kërkojnë dorëheqjen e qeverisë.
-Protesta ishte si ajo kundër Causheskut, por nuk kishte plumba- thanë protestuesit. Protesta më e madhe qytetare e rumunëve që nga rënia e dik...
Faqja 62 prej 72« E para...102030...6061626364...70...E fundit »