Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme pas rënies së urës.
Kryeministri Italian, Giuseppe Conte shpalli të Mërkurën gjendjen e jashtëzakonshme që mbulon rajonin rreth Genova, pas rënies së urës që vrau 39 ...
Ky Gusht në vendin tonë: Në 15 ditë u vranë ose u mbytën 25 vetë.
Fatkeqësisht nuk mjaftojnë gishtat e dy duarve për t’i numëruar. Por 15 ditët e para të gushtit rezultojnë me një bilanc lufte, për numrin e vikti...
Ekstravaganca me zyrat e qeverisë ka kushtuar 40 milion euro që nga qershori 2017/ Monitor
Të gjithë kanë vënë re shumë ekstravagancë në arredimin dhe publicitetitin rreth zyrave të qeverisë; por sidomos pas zgjedhjeve në mandatin e dytë...
A nuk themi ‘gusht e gunë’!? Duket se moti do të pësojë ndryshime.
Edhe pse temperaturat do të vazhdojnë të jenë të larta, shirat lokalë do të bien në të gjithë vendin. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energj...
Lajthit moti: Shi, breshër dhe rrufe pas temperaturave të larta (VIDEO)
Moti i kësaj vere do të mbahet mend për kapriçot e shpeshta. Ndërsa paraditen e sotme temperaturat maksimale arrinin në 38 gradë, në orët e para t...
Prag tragjedia: Bie skela në qendër të Tiranës
Reshjet e shiut dhe era e fortë kanë rrëzuar sot skelën e punimeve në një objekt privat në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ibrahim Rugova”....
Itali: Mes 35 viktimave të Urës, edhe dy të rinj shqiptarë
( FOTO: Marjus Djerri dhe Edi Bokrina, dy të rinj shqiptarë që mbetën mes viktimave të Urës)/ Edhe dy shqiptarë mes rrënojave të urës ‘tragjike...
Raporti për shkëmbimin e territoreve në Kosovë. Kosova ‘merr vetëm Preshevën”,… dhe dorëzon të gjitha.
Nga: gazeta Zëri/ Gazeta “Zëri” ka arritur ta sigurojë një raport të hartuar nga gjashtë ekspertë serbë dhe të përkrahur nga Fondacioni për Sho...
Kompania që ndërtoi urën e vdekjes ‘Morandi’ në Itali ka në dorë një projekt në Shqipëri me 25 milionë euro
Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhjetëra të plagosur, 6 mua...
Kriza e re e BE quhet ‘Aquarius’
Nga: Veritas Albania/ Një anije me emigrantë, e ngarkuar sipas misioneve të shpëtimit të NGO, dhe që ka në bord 141 emigrantë, i është afruar brigj...
Faqja 1 prej 26012345...102030...E fundit »