SHBA/ Gjykata e Lartë bllokon guvernatorin e Nju Jorkut, Cuomo. Barrett luajti rolin kryesor
  Gjykata e Lartë e SHBA të Mërkurën në mbrëmje bllokoi Guvernatorin e Nju Jorkut Andrew Cuomo që të vendoste prapa rreptë të pjesëmarrjes...
Rama në Abu Dabi: ‘Sot firmoset marrëveshja për 2000 apartamente të reja në Durrës!
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar ditën e sotme drejt Abu Dabit dhe nga atje ka bërë një lidhje live duke shpjeguar arsyën e kësaj vizite. Mbi ...
Kuvend/ Miratohet ngritja e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty që akuzon UÇK.
Me 83 vota pro, 10 kundër dhe 10 abstenim, miratohet në Kuvend ngritja e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty, që implikonte UÇK-në m...
AmbasadoYuri Kim: ‘Qeveria është pranë popullit kundër krimit. Ne do të punojmë drejtpërdrejt me ju’.
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë,  Yuri Kim ka shprehur mbështetjen e plotë të SHBA-së në luftën e Shqipërisë me krimin e organizuar dhe korrupsi...
Evis Kushi: ‘Libra falas edhe për nxënësit e klasave 6 dhe 7. Pagat e mësuesve rriten me 15%
Ministrja e Arsimit Evis Kushi gjatë një konference të zhvilluar online me gazetarët ka thënë se duke nisur nga data 1 janar i vitit që vjen, paga...
Manastirliu: ‘Bëhemi gati për COVID4 dhe spitalet rajonale’.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me ekipin e mjekëve dhe infermierëve ka inspektuar ditën e sotme spit...
KED paditet në SPAK. Akuzohet se manipuloi procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese.
Kandidatja për anëtare në  Gjykatën Kushtetuese, Zhaklina Peto, qe u rikthye në garë me vendim gjyqësor, ka kallëzuar në SPAK nënkryetaren e KED V...
Karantinë e dytë? Reagon kryeministri Rama: Kufizoni çdo lëvizje që është e mundur të kufizohet
Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme me anë të një videoje që u drejtohej qytetarëve ka folur edhe rreth një karantine të dytë. Ai u ka kër...
‘Askush se ndalon Prokurorinë të nis hetimet’ Akuzat se po fshihen viktimat e covid/ Rama: Të shash dhe të shpifësish nuk është Lulëzim i Demokracisë
Kryeministri Edi Rama me anë të një video ku u drejtohej qytetarëve u është përgjigjur akuzave të mbërritura nga ana e opozitës se ‘po fshihen...
Ministria e Shëndetësisë/ Edhe 737 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID...
Faqja 1 prej 51612345...102030...E fundit »