S’ka ndodhur kurrë në botë, por Basha premton rritje ekonomike 30% në vit.
Nuk ka bërë kurrë vaki në historinë e njerëzimit! Por, do të ndodhë gjatë mandatit të Partisë Demokratike.Premtimi më qesharak i programit të PD ë...
25 Prilli: Zgjidhni me kujdes kandidatët, larg të korruptuarit/ Yuri Kim
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim gjatë konferencës “ Kostot e Demokracisë” që po mbahet sot, theksoi se zgjedhjet e 25 prillit duhet të...
Ismail Kadare sot ka ditëlindjen.
  85 vite më parë, 28 janar të vitit 1936, u lind në Gjirokastër Ismail Kadareja, shkrimtari i shquar shqiptar. Ditëlindja e Kada...
Infektimi i Piperos pas vaksinimit/ Fico: S’dyshojmë për cilësinë e ‘Pfizer’, ja kur nis prodhimi i anti-trupave
Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, foli mbi vaksinat Pfizer të mbërritura në Shqipëri, pas infektimit të mjekut infeksioni...
Forumi ekonomik botëror: Në 2030 nuk do të kesh asgjë dhe do të jesh i lumtur
  Parashikime shamanike për këtë kohë shamanike. Që me furinë për t'i përsëritur ato si një mantra për mijëra herë dhe në fund të bëhen të...
Sergio Mattarella, bomba e quirinalistit: “Mandati për Conten i paqartë”. Një emër surprizë në Palazzo Chigi?
ROME/ 26 janar 2021 Kurrë mos thuaj Giuseppe Conte. Fati i Kryeministrit do të vendoset në orët e ardhshme në Quirinale dhe nuk është e sigurt,...
Manastirliu: ‘Vaksinat e para të Covax vijnë në shkurt, nuk kemi asnjë rast të variantit të ri Covid19’.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar pikën e testimit të shpejtë në qendrën shëndetësore të “Qytetit ...
Mblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit, Mazi: Shqipëria ka plotësuar kushtet për konferencën e parë ndërqeveritare! Hajdari: Kemi bërë hapa pas!
TIRANË- Në raportimin për punën e bërë, Zef Mazi, kryenegociatori i Shqipërisë me BE-në ka bërë me dije se vendi ynë ka plotësuar kushtet për ulje...
Varianti i ri i Covid-19 ka mbërritur në Greqi, alarm në shtein fqinj
Specialistet grekë të pandemisë kanë shprehur shqetësimin e tyre pas rritjes së rasteve me mutacionin e ri dhe më vdekjeprurës të koronavirusit, i...
Grupi Ndërkombëtar i Krizave thotë se zgjidhja mes Kosovës e Serbisë është edhe shkëmbimi i territoreve.
Koment nga 'Radio Evropa e Lirë'.  Janë tri mundësi rreth kompromisit të mundshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, vlerëson Grupi Ndërkombëtar i K...
Faqja 20 prej 550« E para...10...1819202122...304050...E fundit »