Shqipëria dëbon ambasadorin e Iranit në Tiranë; dhe një zyrtar të ambasadës. Akti e afron vendin tonë me aleatët e mëdhenj.
Shqipëria ka shpallur  persona të padëshiruar (non grata) ambasadorin e Republikës Islamike të Iranit në Tiranë, Gholamhossein Mohammadnia si dhe ...
Eurokratët shpërblejnë veten, rrisin pagesat e Krishtlindjeve, Juncker ‘shkakton tronditje’ në darkën festive. VIDEO
( Foto nga: JOE KLAMAR/AFP/Getty Images)/ Komisionerët evropianë dhe eurokratët e tjerë po marrin rritje të konsiderueshme të pagesave për Kris...
LAJM I FUNDIT/ Shtetet e Bashkuara po përgatit tërheqjen e trupave nga Siria. ‘Të gjithë dhe menjëherë!”.
Shtetet e Bashkuara po përgatitet për tërheqjen e të gjithë trupave nga Siria, raporton media duke cituar çfarë kanë thënë zyrtarët e mbrojtjes. ...
Studentët- pa besim në dy krahët: ‘Ai tjetri të vriste në bulevard, ju të vrisni shpresën’
Një fjalim plot mesazhe vjen nga një student i Universiteti të Vlorës, gjatë takimit ku i pranishëm është dhe kryeministri Edi Rama. Sapo mori fja...
Qeveria përpilon Paktin me Universitetet, miraton kartën e Studentit. Ja pikat e Paktit.
-Qeveria ka dalë me një draft-pakt, i cili ndër të tjera ofron për të gjithë ata që ndjekin shkollën e lartë, shërbime publike me çmime të reduktu...
Gent Ibrahimi- në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.
Gent Ibrahimi është një jurist i njohur, madje edhe i lakuar në publik për shkak se disa herë është propozuar si përfaqësues i Shqipërisë në Gjyka...
Ndërsa lëvizja e ‘jelek verdhëve’ të Francës zvogëlohet, po tani?
  Paris (AFP) - Protestat anti-qeveritare, që kanë tronditur Francën gjatë muajit të kaluar, u zbutën ndjeshëm gjatë fundjavës, pasi qever...
Vjen dita e fundit e pagave; Opozita kthehet në Kuvend.
Koment/ Nesër, data 19 dhjetori, do të ishte dita e fundit e afatit të ‘djegies’ së pagave për deputetët e Opozitës. Ata kanë 6 muaj që mungojn...
Asambleja e OKB-së miraton paktin e refugjatëve, pa SHBA dhe Hungarinë
Kombet e Bashkuara (SHBA) (AFP) - Asambleja e Përgjithshme e OKB-së të hënën miratoi me shumicë votash një Pakt Global për Refugjatët që synon për...
Theresa May cakton Janarin si kohë për votimin e Brexit-it në Parlament
Theresa May cakton  një nga periudhat e muajit Janar si kohë më të përshtatshme për votimin e Brexit-it në Parlament Anëtarët e Parlamentit do ...
Faqja 20 prej 320« E para...10...1819202122...304050...E fundit »