Albana Vokshi: PD nuk merr pjesë as në zgjedhjen e Kryetarit të Shtetit
Partia Demokratike do të përshkallëzojë bojkotimin e saj institucional jo vetëm me Parlamentin që ka më shumë se 1 muaj që nuk merr pjesë, por edh...
Çadrës së Opozitës i hyn ujë….
Nga Laert Skiro/ Prej kohësh po bëhej pyetja se “si po reziston” kaq shumë opozita e përbashkuar me disa parti pa shfaqur një “të çarë”? U duk ...
“E vetmja rrugë- qeveria teknike!”. Basha konfirmon përsëri para BE.
Nuk mund të ketë më shpresë nga kampi qeveritar dhe aleatët ndërkombëtar se Opozita mund të dalë nga Çadra dhe të presë në shtëpi zgjedhjet e qeve...
Ka rënë zjarr që nga Ungrej deri në Vaun e Dejës. Shteti thotë “papërgjegjshmëri e njerëzve”
  Nuk ka gjasa se mund të shuhet shoprejt zjarri që ka përfshirë kilometra të tërë me pyje që nga fshatrat malorë të Lezhës e deri në Vaun...
Katër shqiptarë u bënë gati të “mbysin” Venecian
  Policia e shtetit në Itali ka arrestuar mbrëmë katër shqiptarë  të Kosovës, të cilët thuhet se kishin në plan të kryenin sulm terrorist ...
Ivanka Trump bëhet zyrtarisht asistente e Presidentit të Shteteve të Bashkuara
  (FOTO: Ivanka Trump (e dyta nga e djathta)/ Ivanka Trump, zyrtarisht i bashkohet administratës së babait të saj si një punonjëse e pa...
AFP njofton për një anije të sapo fundosur në Mesdhe. Janë 146 emigrantë nga Libia
Agjencia Franceze e Lajmeve, AFP, njofton për një anije të zhdukur në Meshe- sipas raportimeve nga institucione te BE. Ka drojë se rreth 146 em...
FUNDI (dmth., Fillimi) I BREXIT! Theresa May nënshkruan letrën e divorcit me Brukselin.
Kryeministre e Britanisë, Theresa May do të plotësojë formularin për divorcin zyrtar Brexit, sot e Mërkurë.  Akti i kryem,ministres do të hedhë po...
LSI hyn, por nuk hyn… në zgjedhje.
Nga L. Skiro/ Veritas.com.al/ Prej ditësh po flitet rreth fatit të zgjedhjeve të 18 qershorit. Semplistët e kanë përqendruar analizën e tyre në...
Basha për Breitbart News: Do të jem kryeministri i vendit.
  Udhëheqësi i opozitës pro tregut të lirë në Shqipëri i tha të premten Breitbart News se demokracia në vendin e tij është në rrezik të ma...
Faqja 382 prej 437« E para...102030...380381382383384...390400410...E fundit »