PD kërkon një dorëheqje të paqartë.
Nga: L. Skiro/ Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Spaho, në mbledhjen e sotme të Konferencës së kryetarëve në Kuvend, ka kërkuar dorëheqjen e...
FOTO/Pas zjarreve- katastrofa e baltës në Kaliforinë e Jugut: Numri i të vdekurve bëhet 15.
Autoritetet në shtetin Amerikan ‘ Southern California’ punuan gjithë ditën e Mërkurë për të shpëtuar banorët që u zunë në grackë në shtëpitë e tyr...
Dhjetëra mijëra emigrantë në Gjermani nuk mund të shkruajnë as të lexojnë.
Zyra Federale Gjermane për Emigracionin dhe Refugjatët (BAMF) ka shpërndarë disa shifra të reja që tregojnë se rreth 43,000 individë në kurset e i...
Diplomat dhe shkrimtar/Mathew Palmer vjen që nga ‘Rambuje’ dhe zë vendin e Brian Hyot Yee
Mediat kanë njoftuar se Mathew Palmer është komanduar në postin e zv.ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit, në vend të Brian Hyot Yee. Por Pal...
Më në fund: Presidenti i KE, Junker, pranon: ‘Brexit do të ndodhë; nuk ka referendum të dytë’.
Presidenti i Komisionit Europian ka thënë se Brexit-i do të vazhdojë dhe se nuk do të ketë referendum të dytë, ndërsa ka paralajmëruar se shtetet ...
Donald Trump e quan amnistinë mbi ‘DACA’ si “projekt-ligj i dashurisë” dhe kërkon fonde për Murin.
Presidenti Donald Trump e quajti amnistinë e DACA ‘një faturë dashurie’ gjatë takimit konsensual të të martës mes Republikanëve dhe Demokratëve në...
Filluan bisedimet mes Veriut e Jugut korean. Donald Trump ‘meriton kredite të mëdha’ – thotë Jugu
Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in thotë se homologu nga Shtetet e bashkuara, Donald Trump, "meriton atribut të madh” për bisedimet mes Kor...
NYT: Vendet me Monarki janë më të mirë, më të qëndrueshëm, më të pasur dhe të bashkuar.
Monarkia është kurë për vendet e sëmura, ka sugjeruar gazeta e majtë liberale ‘New York Times’, në një artikull që vjen përmes lajmeve mbi rigjall...
Në PS kërkohen zgjedhje… Të radhës apo të fundit për Ramën?!
Nga: Antonio Shkami/ Me sa merret vesh prej mbledhjes së Kryesisë së PS që doli nga Asambleja e përgjithshme e mbledhur para dy ditësh, Partia ...
Azil/ Shqiptarët- të parët në Francë; 3.5 milionë- 7.630 vetë kërkojnë azil. Afganët- 25.1 milionë, kërkojnë 5.987 njerëz.
Nga: Xhoi Malësia/ 7630 shqiptarë kërkuan azil në Francë gjatë vitit 2017, duke u renditur kështu në vendin e parë. Shtetasit nga Shqipëria kan...
Faqja 4 prej 178« E para...23456...102030...E fundit »