Fleta e votimit/ Celibashi tregon rastet kur vota quhet e vlefshme: Postera informues për numrat e kandidatëve në çdo qendër votimi
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka treguar se kur një votë quhet e vlefshme. Ilirjan Celibashi ka treguar se kur një votë quhet e vlefshme. "...
40 plumba vrasin të kërkuarin Bardhok Pllanaj. Ekzekutohet ‘Kumbari’ i Shkodrës!
Mbrëmjen e sotme është ekzekutuar me rreth 40 plumba biznesmeni Bardhok Pllanaj, 46-vjeç, i njohur si 'Kumbar' droge, teksa ka qenë duke udhëtuar ...
Kolegji Zgjedhor merr vendimin, fletët e votimit do të identifikohen me numra. Fiton kërkesa e PS
Kolegji Zgjedhor ka lënë në fuqi vendimin e KAS për fletën e votimit në zgjedhjet e 25 prillit. Pra, me anë të këtij vendimi, identifikimi i ka...
Zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji Zgjedhor vendos sot për fletën e votimit
Sot në orën 16:00 Kolegji Zgjedhor vendos për fatin e Fletës së Votimit, për zgjedhjet e 25 prillit. Ishte Partia Demokratike e cila ankimoi ve...
Dita e 7 të vaksinimit masiv: Nis imunizimi i policëve. Marrin “Sinovac” 600 efektivë
Pas mjekëve, infermierve, të moshuarve, mësuesve, pedagogëve e gazetarëve, ditën e sotme do të imunizohen me vaksinën anticovid 600 efektivë n...
A është Meta një nga ‘djemtë e këqinj” që pengon Drejtësinë/ Kim mesazh për Reformën në Drejtësi
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, dha sot një tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi, duke u shprehur se ajo po ecën përpara edhe pse d...
Antitankë, kallashnikovë, pistoleta, granat-hedhës, makina të blinduara në Tiranë/ RENEA arreston 5 persona dhe konfiskon arsenalin e armëve.
RENEA ka finalizuar një super operacion  ku janë goditur 18 baza që shërbenin për modifikimin, magazinimin dhe shitjen e armëve luftarake nga ...
Rama: Albin Kurti më kërkoi të vaksinojmë mësuesit e Kosovës. ‘Po, i thashë, patjetër..”
Kryeministri Edi Rama zbuloi sot një kërkesë të Kryeministrit të Kosovës Kurti për çështjen e vaksinimit. Nga Rrogozhina, Rama tha se Kurti i k...
Rama jep lajmin: Siguruam 50 mijë vaksina të tjera Astrazeneca jashtë marrëveshjeve të deritanishme
  Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se janë siguruar 50 mijë vaksina të tjera AstraZeneca, jashtë marrëveshjeve të deritanishme. Ra...
Covid-19/ Komisioni Evropian akordon 90 milionë euro ndihmë financiare për Shqipërinë
Komisioni Evropian, në emër të BE-së, ka akorduar sot 90 milion € për Shqipërinë në kuadër të programit të tij të ndihmës makro-financiare (MPJ)...
Faqja 4 prej 550« E para...23456...102030...E fundit »