E dyta kryeministre, por jo e fundit: Theresa May njofton datën e dorëheqjes: 7 qershor.
Theresa May ka thënë se do të largohet si lider e Konservatorëve në datë 7 qershor, duke hapur rrugën për të vendosur mbi kryeministrin e ri. N...
Ilir Meta po rishikon mundësinë e shtyrjes së datës së zgjedhjeve
Presidenti i Republikës Ilir Meta po luan 'gurin e  fundit' të opozitës që nuk i ka pranuar zgjedhjet e 30 qershorit, duke kërkuar rishikimin e da...
BE e ka me presidentin Meta: ‘Reforma në drejtësi është e pakthyeshme! Mos harrojmë pikën ku do të arrijmë’
Para dy ditësh, presidenti Meta sulmoi institucionet e BE dhe të SHBA që iniciuan dhe mbështetën Reformën në Drejtësi, duke e quajtur ‘reformë të ...
Zgjedhjet Indiane 2019: Narendra Modi siguron fitoren më të madhe përmes lumit të votuesve.
Kryeministri Indian, Narendra Modi ka siguruar një tjetër mandat 5- vjeçar pas fitores në një lumë votuesh që morën pjesë në zgjedhjet e përgjiths...
BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat:...
PD-LSI me anëtarë në KZAZ? KQZ rrëzon kërkesën e dy partive jashtëzgjedhore.
KQZ me 4 vota pro dhe një kundër rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të pasur anëtarët e saj në KZAZ. Më herët përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso i kë...
Rudina Hajdari: Basha kryetar ‘në tentativë i një ushtrie të vdekur’.
Gjatë fjalës së saj sot në Kuvend deputetja Rudina Hajdari ka folur për opozitën jashtë Kuvendit. Ajo e quan Bashën “kryetar në tentativë”. “Me...
Kuvendi i përtërirë ‘kap’ numrin 122, nga 140
  Sot janë betuar në Kuvend dy deputetët e rinj nga opozita. Ervis Meço nga listat e PD-së në qarkun Vlorë ka marrë mandatin në kuadër të ...
Trump blindon aksin me Lega-n; por do që të bjerë Varricchio
Qeveria e SHBA do të donte një emër të ri për Villa Firenze. Flitet për Bellonin ose Guariglian, por gjithçka varet edhe nga koha e qëndrimit te M...
NGULITINI NË KOKË KËTA EMRA!
Nga Bledi Mane-Public Enemy 1./ Sa herë ti hedh një molotov dhe flakët përpijnë lajmet e botës, mos harro se sapo e mbylle një restorant dhe...
Faqja 40 prej 686« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »