Tryeza e Reformës zgjedhore/ Për herë të parë dëgjohet një ‘dakord’ nga dy palët
Është arritur dakordësimi i parë në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, për një nga propozimet e opozitës. Mësohet se palët kanë rënë dakord...
Rihapja e vendit dhe masat kundër Covid19/ Hapen çerdhe e kopështe, faze e dytë nis me plazhet…
Komiteti Teknik i Eksperteve u mblodh sot dhe vendosi disa piketa per rihapjen e vendit dhe masat per perballimin e epiudemise se koronavirusit. ...
Trump përkujton Memorial Day, ‘luaj golf në ditët e fundjavës’, tha.
David Shepardson dhe Jeff Mason ARLINGTON,Va./BALTIMORE (Reuters) - Presidenti Donald Trump u beri homazh anëtarëve të rënë të ushtrisë Amerika...
Tirana rikthehet në vatër të “nxehtë”: 15 të prekurit në 24 orët e fundit.
Tirana eshte shnderruar ne nje vater te nxehte te koronavirusit ne vend. Nderkohe qe situata dukej prej ditesh e qete, rastet e sotme rikthejne fr...
Covid19/ Pacienti 33 humb jetën ‘papritur’ në Spitalin Infektiv
Pacienti i 33-të ka nderruar jete ne spitalin Infektiv të Tiranes, ai ndodhej  ne trajtim intensiv si  i prekur me koronaviorus. Ministria e Sh...
Mbi 1,000 të infektuar në Shqipëri/ 6 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit
  Vazhdon rritet numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone. Me 24 oret e fundit jane konfirmuar 6 raste te reja, 4 ne Tirane dhe d...
Rama: Fundjava e mbyllur do të vazhdojë, e diela pa makina do bëhet traditë nga tetori deri në mars 2021
  Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një komunikimi live në Facebook është shprehur se fundjava e bllokuar do të vazhdoje edhe për dy javë,...
Më shumë votues besojnë Trump se Biden për rimëkëmbjen ekonomike postkoronavirus/ Sondazh
HANNAH BLEAU Një pjesë më e madhe e votuesve të regjistruar i besojnë Presidentit Trump sesa Joe Bidenit (D) kur bëhet fjalë për rimëkëmbjen ek...
Atentat pas mesnate në Vlorë, vritet djali 25 vjeç i doktorit
Një krim i rëndë ka tronditur Vlorën, ku i riu  25 vjeç, Kristian Brashaj,  ka mbetur i vrarë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Uji i Ftohtë”, pranë ...
BE dhe NATO stimulojnë Rusinë të punojë për të shpëtuar traktatin e abandonuar nga Trump
    Paris (AFP) - NATO dhe BE të Premten i kërkuan Rusisë që të pajtohej me traktatin e mbikëqyrjes ushtarake të Open Skies të vit...
Faqja 40 prej 913« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »