Ushtria amerikane godet objektivat e lëvizjes Houthi në Jemen
Ushtria amerikane ndërmorri një valë të re goditjesh kundër objektivave të kontrolluara nga organizata terroriste Houthi në Jemen. Zyrtarët ame...
Rrezik lufte në Ballkanin Perëndimor/ Raketat ‘Javelin’ në Kosovë, Rusia kritikon SHBA.
Rusia ka reaguar me kritika ndaj Shteteve të Bashkuara për armatosjen e Kosovës, pavarësisht se vetë është furnizuesi më i madh me armë i Serbisë....
“Edhe prindërit e mi u larguan nga lufta në Kosovë”, thotë Dua Lipa dhe bën thirrje për armëpushim në Gaza.
Dua Lipa është një nga yjet më të çmuar të muzikës 'pop' në botë. Ylli botëror tha se pavarësisht se është më lehtë të jesh larg politikës, ajo...
Nderohet aktori Xhevdet Ferri 4 vjet pas vdekjes. I jepet titulli “Nderi i qytetit” Durrës.
Aktori i njohur durrsak Xhevdet Ferri u nderua me titullin “nderi i qytetit” 4 vite pas vdekjes. Ceremonia u mbaj në teatrin “Aleksanër Mosiu” ku ...
Merret në pyetje për vrasjen e Nikulajt, çfarë dëshmoi portugezi Ruben Saraiva
Ruben Saraiva i dyshuar si autori që ekzekutoi biznesmenin Ardian Nikulaj në Shëngjin të Lezhës më 19 prill, ka mbajtur një qendrim mohues gjatë s...
Sali Berisha më 23 janar në SPAK, dy ditë pas tij thërritet dhëndri, Jamarbër Malltezi
SPAK do të marrë në pyetje më 23 janar, Sali Berishën dhe me 25 janar, Jamarbër Malltezin. Ndërsa në 24 janar është caktuar seanca në Apelin e Pos...
A  po ndodh kthimi i pamundur, Trump?!
Frrok Çupi Ajo që po ndodhte dje, e hënë, në orët 23.00, 23. 39..., e më tej dhe po transmetohej në televizione nga Iowa e zhytur në borë dhe t...
Rama kujton Skënderbeun sot në përvjetorin e vdekjes: “17 janar, dita e përjetshme e Heroit Kombëtar”.
Më 17 janar të vitit 1468 vdiq heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Këtë datë të shënuar e ka kujtuar dhe kryeministri Edi Rama, përme...
SPAK/ Shtyhet një javë marrja në pyetje e Berishës dhe Malltezit
Shtyhet me 1 javë marrja në pyetje e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezit, të cilët po hetohen në lidhje me çësh...
Plas sherri në Komisionin e Medias, Bardhi dhe Noka pengojnë Flutura Açkën të flasë: ‘Po i shërben Edi Ramës’. (Video)
Tensione të fota ka pasur ditën e sotme në Komisionin e Medias, ku deputetët e Berishës kanë bllokuar punimet e komisionit. Kanë qenë deputetët e...