Pas Kosovës, ministri Hasani viziton sot Maqedoninë e Veriut, zbardhet axhenda
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani, pas Kosovës, do të vizitojë ditën e sotme Maqedoninë e Veriut. Kjo vizitë e ministrit Hasani...
Rithemelimi bllokon Komisionin e Medias; Noka dhe Bardhi presion Flutura Açkës
Tensione në mbledhjen e Komisionit të Medias që drejtohet nga demokratja Flutura Açka, e cila është e rreshtuar në radhët e Lulzim Bashës. Opoz...
SPAK njofton Malltezin: Paraqitu nesër për t’u marrë në pyetje! Berishën e presim të enjten!
SPAK ka njoftuar ish-Kryeministrin Sali Berisha se do të merret në pyetje ditën e enjte (18 Janar) për privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”....
Berisha, për herë të parë para SPAK/ Avokatët thonë se janë të zënë.
Sali Berisha të enjten për herë të parë në SPAK. Ish kryeministrit i është dërguar njoftimi për t’u marrë në pyetje të enjten lidhur me dosjen e privatizimit të ish kompleksit Partizani. Gazetari ...
Reforma zgjedhore/ Komisioni mblidhet të premten. Përfaqësues të OSBE takojnë dy bashkëkryetarët, Gjiknuri dhe Alibeaj
Komisioni i Reformës Zgjedhore do të mblidhet paraditen e 19 Janarit. Gazetarja Esiona Konomi raporton se mbledhja do të mbahet në orën 11:00. Një...
Dështon aksioni i RENEA në Shkodër për arrestimin e Eljon Hatos, nuk gjendet në banesë
Forcat RENEA dhe ato të policisë së Shkodrës kanë zhvilluar një kontroll të befasishëm në një banesë në fshatin Grudë të Shkodrës në kërkim të Elj...
José Mourinho nuk është më trajner i Romës
Trajneri i Romës, Jose Mourinho është shkarkuar nga detyra me vendim të bordit drejtues të skuadrës italiane. Humbja ndaj Milanit në “San Siro” ishte goditje fatale për teknikun portugez. De...
Berisha u kërkn prokurorëve të SPAK ta lejojnë të dalë nga arresti për në seancat plenare
Avokatët e ish-kryeministrit Sali Berisha i janë drejtuar me një kërkesë prokurorëve të SPAK, për ta lejuar të marrë pjesë në seancat plenare të k...
Vdekja e 3-vjeçarit Brian Spahiu, klinika e vajzës së Roland Xhaxho s’kishte licencë!
Nga: Keti Banushi Më 28 shtator 2023, kur klinika Splendent mori përsipër të kryejë një ndërhyrje të vështirë kirurgjikale në 14 dhëmbë të të v...
Ministria e Mbrojtjes njofton krijimin e Njësisë Ushtarake për Sigurinë Kibernetike
Ditën e dielë, Ministria e Mbrojtjes lajmëroi krijimin dhe inaugurimin e një njësie ushtarake për sigurinë kibernetike në Shqipëri. “Kjo njësi ...