Pse u helmuan 80 vetë në Bulqizë? Mjekët kërkojnë: ‘Mos pini ujë nga çesmat deri në një lajm të dytë’. hkaku vjen nga ujë!”
Eshtë rritur numri i pacientëve të helimat, nga 78 të shtunën, në 80 vetë që u helmuan brenda ditës nga uji i pijshëm në Bulqizë. Fillimisht as...
Orizi do të mbillet në fushat e Zadrimës pas 30 vitesh, tradita kthehet me Altin Prengën.
Që në vitet 1990 në Shqipëri nuk është mbjellë oriz ndaj dhe tradita po rikthehet. Toka po përgatitet për t’u mbjellë nga ana tjetër fara e ori...
Mohammed, emri numër ‘një’ për bebet djem në Berlin
Nga: CHRIS TOMLINSON Sipas të dhënave të publikuara nga Gesellschaft für Deutsche Sprache (Shoqëria për Gjuhën Gjermane), emri më popullor për ...
Guaido bën thirrje për protesta në bazat ushtarake, ndërsa Maduro i bën thirrje trupave për unitet.
Caracas (AFP) - Udhëheqësi i opozitës Venezueliane Juan Guaido bëri thirrje të enjten për demonstrata paqësore në bazat ushtarake, disa ditë pas n...
Izraeli ndalet për të përkujtuar Holokaustin
  Jeruzalemi (AFP) - Izraelitet ndaluan makinat e tyre dhe kane qëndruar, shpesh me koka të përkulura, për dy minuta të enjten për përkujt...
Dita e fundit e Akihitos perandor mes fatkeqësive që kanë bashkuar Japoninë
Pas 30 vitesh, nesër do të lërë fronin. Ka jetuar Fukushimën, një cunami dhe tërmetin e Kobes Nga: Tony Damascelli/ I fundit ishte Kokaku. A...
Përfundon takimi Merkel- Rama në Berlin. ‘Europë’ dhe ‘Drejtësi’- dy çështjet madhore
Kryeministri Edi Rama është pritur nga kancelarja Merkel në kuadër të Samitit të Berlinit me vendet e Ballkanit. Kryeministria bën me dije se n...
Papa Francesku dhuron 500,000$ për të ndihmuar emigrantët e Amerikës Qendrore
  Papa Francesku dhuroi 500,000 $ për të ndihmuar emigrantët që u përpoqën të hynin në Shtetet e Bashkuara nga Amerika Qendrore, njoftoi V...
Basha: ‘Me ardhjen në pushtet të PD, rrogën e keni 1200 euro’. Po a mund të vijë PD në pushtet!?
Lulzim Basha i PD ka bërë një premtim ‘mahnitës’ por që mund të mos realizohet kurrë. Ai thotë se ‘kur të vijë PD në pushtet, do të keni rrogën 12...
Edi Rama, nga Malësia e Madhe: ‘I duam edhe ata në zgjedhje, nuk e duam fitoren 3:0’
“Ata kanë vendos të mos hyjnë në zgjedhje. Natyrisht që ne do të donim t’i kishim në garë, sepse fitorja do të ishte më e mirë me gola dhe jo kur ...
Faqja 62 prej 123« E para...102030...6061626364...708090...E fundit »