Mos prit 18-ën e tretë, i bën thirrje Berisha Ramës
Me atë që tha sot Sali Berisha, lider i Partisë Demokratike për shume vjet, paralajmëroi qeverinë Rama që të mos presë nga 18-a në 18. 18-a e dytë...
Pandeli Majko thotë se edhe me qeveri teknike “ne do t’i blejmë votat”
(FOTO: Deputeti socialist, Majko)  Ish kryeministri Socialist dhe tani deputet i PS, Pandeli Majko, ka deklaruar sot me mburrje se “votat do t’...
Lulzim Basha i kujton kryeministrit Rama si “përfundoi Duçja”.
Që nga Çadra e Lirisë, mes protestuesve, kryetari i Opozitës Lulzm Basha ka folur me referenca historike ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama....
Sekuestrohen rreth 300 mijë euro në Fier, bosi i 300 milionë “kushedi ku bredh me kalë”.
  Shënim nga: Veritas.com.al/ Policia e Fierit ka sekuestruar disa shumë të konsiderueshme në valutë të shoqërisë “BP-2014”, e cila dys...
Deputeti Italian, Nuti, kërkon nisjen e hetimeve mbi 1300 kontenierët e mbetjeve të rrezikshme që u nsën për në Shqipëri.
  (FOTO: Riccardo Nuti, deputet  i Republikës së Italisë)/ “Pa dijeninë e askujt gjatë vitit 2016 ka ndodhur një trafik i frikshëm i pl...
Europol thotë se Shqipëria – “burim kryesor” i kanabisit. Por BE nuk dëgjon nga ky vesh.
Europol dhe BE nuk janë larg nga njëri tjetri; madje janë bijtë e një “nëne” që quhet Europë. Por ndërsa Europol denoncon se ka krim droge në S...
Në Kosovë, të dy palët kundërshtare duan të njëjtën gjë: Ushtrinë
Inicimi i Projektligjit nga presidenti Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës, ka ngjallur reagime t...
Ministri Vasili në “Ora News”: Ja pse OMN është anti- Kushtetues.
(FOTO: Petrit Vasili, Ministër i Drejtësisë)/ Ministri i ri i Drejtësisë, Petrit Vasili, i ftuar në studion e lajmeve në Ora News, me gazetaren...
Basha, i vendosur: Nuk do të ketë zgjedhje me këtë qeveri!
Në përfundim të takimit me raporterin Knut Fleckenstein, kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha u shpreh i bindur se nuk do të këtë zgjedhje me kë...
Çudia që ndodhi sot mes BE dhe prokurorit Llalla.
(FOTO: Giovanni Keseler nuk ka foto me Llallën. Ka një fytyrë të çuditshme në krah)/ Nga: Laert Skiro/ Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë...
Faqja 62 prej 72« E para...102030...6061626364...70...E fundit »