Mbyllet ‘kapitulli’ i tragjedisë së vrasjes nga i biri; edhe nëna vdiq sot në spital
Tragjedia ‘njerëzore’,  shkaktuar nga djali, në familjen Metallari në Bathore, u mbyll sot me një dhimbje tjetër shumë të madhe: Nëna, Nurie Metal...
Një ministër akton në kundërshtim me vijën e kryeministrit
Sa shumë njerëz po thonin se ‘u teprua’ me këto dorëheqjet kolektive të drejtorëve të institucioneve. Njerëzit po thonë: “Si nuk doli një burrë t’...
Vdes Charlie Gard, prindërit shpallën se dha shpirt ‘vogëlushi i bukur’. Foto.
Charlie Gard, bebi që u vu në qendër të një sërë manovrimesh ligjore për shkak të kërkesës për trajtim mjekësor, ka vdekur sot. Njoftimin e dha nj...
Shpërthimi në Velipojë, fati shpëtoi familjen me 6 fëmijë nga Kosova. VIDEO
Sapo kishin mbërritur në Velipojë dhe kishin zënë apartamentin ku do të qëndronin gjatë ditëve të pushimit. Apartamenti ndodhej në katet e sipërme...
Në Velipojë, si në luftë. Të plagosur që transportohen me helikopter; akoma nuk dihet për viktima. VIDEO
Nga zjarri i fuqishëm që ka rënë në kompleksin turistik “Fishta” në Velipojë mësohet se 4 persona janë në gjendje të rëndë, 20 të plagosur dhe ka ...
Drejtori i Shkodrës që nuk po i bindet kryeministrit
Më 24 korrik, do me thënë tre ditë më parë, mediat përcollën një takim dëgjesë në Shkodër të kryeministrit me qytetarët. Në atë takim, një nga ndë...
11 vatra zjarri presin o Zotin, o dorën e njeriut.
Në gjithë vendin sot janë aktive 11 vatra zjarri. Për shuarjen e tyre janë angazhuar mbi 156 zjarrfikës me 18 automjete, 10 forca vullnetare, 78 f...
Zjarri në Ibë, ankth deri në mëngjes. Në rrezik linja e tensionit; ndërpritet energjia për Gjirin e Lalzit, etj.
Një zjarr i frikshëm ka përfshirë sot mbasdite fshatin Ibë, fqinj me qytetine  Tiranës. Gjatë gjithë kohës lajmet vinin herë 'të mira' se po la...
Ky djalë nga Fieri, vallë, të ketë vrarë adoleshenten ruse në Ksamil?
Skema që realizoi Policia pas mbytjes në Ksamil të adoleshentes Kseniya Ryok, erdhi duke u formësua deri në pikën që përfundimisht policia doli me...
Në akullnajat e Zvicrës zbulohet një çift që vdiq në vitin 1942
Në akullnajat që po 'tkurren' nga shkrirjet, në Zvicer, janë zbuluar dy trupa të ngrirë që mendohet se janë të një çifti që humbi para 75 vjetësh-...
Faqja 90 prej 107« E para...102030...8889909192...100...E fundit »