FAKTE TE REJA: 613 kg kokainë nga Kolumbia, kompania ka edhe dy kontenierë të pa zhdoganuar
Hap pas hapi po zbulohen ‘Çudira’ në aferën e 613 kilogram kokainë të zbuluar në Durrës. Veç te pronari i vërtetë nuk po na çojnë gjurmët. Të t...
Makabritet në Vlorë: Nusja vret burrin dhe vjehrrën, pas një muaji dëshmojnë provat…
Kush i kishte vrarë në mesnatë djalin dhe nënën (73 dhe 43 vjeç) në Vlorë? Dilema nuk zgjati aq shumë, sepse menjëherë dyshimet u drejtuan për te ...
Arben Imami: Meçollari ‘rrëzon’ negociatat me Greqinë, por Basha pse hesht?!
Ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka lëshuar një deklaratë për shtyp, në lidhje me shkarkimin e Artur Meçollarit.  Deklaratë e Arben Imamit:...
Në Qafë Thore, Vermosh, ka 2.5 metra borë. Gjithë vendi pret mot më të ftohtë
Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion mbi situatën e shkaktuar nga moti i keq deri në orën 16:00, sipas të dhënave të Qendrës së Bashkuar Ope...
Negociatorët shqiptarë të detit: ‘Me leje Athinë, a të caktojmë këta emra?!”
Sapo u shpall lista e negociatorëve për marrëveshjen e detit me Greqinë, menjëherë opozita kontestoi njërin prej anëtarëve të ekipit, zotin Artur ...
Krimi shqiptar në Itali bashkëpunon me Ndraghetën, Sacra Corona Unita etj.
-Federico Cafiero De Raho, Prokurori kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizëm, u prit sot paradite nga prokurorja e përgjithshme zonja Arta Marku-...
Si ishte mbledhur ‘mëkati’ i një zyrtari të lartë që dje u emërua- sot u shkarkua?!
Sot ka dhënë dorëheqjen drejtori i sapoemëruar i INSTAT, Erion Manohasa. Emërimi ishte bërë nga qeveria Rama. Dorëheqja erdhi menjëherë  pasi PD-s...
Noemi përcillet pranë familjes. Dom Marjani: “Evisa, po të rrejmë, siç kjo jetë asht e rrejshme”
10-vjeçarja Noem Preka është përcjellë sot në mesditë për në banesën e fundit. Vogëlushja humbi jetën dje, pasi qëndroi në koma prej të dielës kur...
Qeveria e Malit të Zi akuzohet për ‘Tradhti’ pas marrëveshjes për Demarkacionin me Kosovën
Grupi kryesor opozitar i Malit të Zi, Fronti Demokratik, ka akuzuar Qeverinë për tradhti, duke pretenduar se gatishmëria e saj për të shqyrtuar ma...
Kërkohet arrestimi i Koço Kokëdhimës për “thirrje antikushtetuese”/ KJ
Sot Koço Kokëdhima ka bërë thirrje në një status të tij në media sociale, si lider i Levizjes Politike që drejton, si ish-deputet dhe njeri i medi...
Faqja 90 prej 117« E para...102030...8889909192...100110...E fundit »