Gazetarët liderë i bashkohen thirrjes për reformë në të drejtën e autorit në BE
Gazetarët kryesorë nga më shumë se 20 vende ju bashkuan të martën thirrjes për deputetët evropianë për të miratuar një reformë mediatike kontrover...
Shantazhi në Strasburg: A të ndalon treni i jetës… nëse nuk ndërhyn në drejtësi?! Je pa punë! VIDEO
Fjalë për fjalë: “Më mori Engjëll Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, e më thotë ç’e ke Ledi Biankun? ( Ledi Bianku- gyq...
Del në shesh përgjimi mbi shantazhin e Qeversië në Gjykatën e Strasburgut, kundër pronarëve në Shqipëri
 “Më mori Engjëll Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, e më thotë ç’e ke Ledi Biankun?... Pastaj, Biba i drejtohet Bianku...
Në Durrës mblidhen kryeministrat e Ballkanit Perëndimor; kujdeset BE. Do të kemi roaming.
DURRES- Ka nisur takimi një ditor mes udhëheqësve të vendeve të Ballkanit Perëndimor me temë “Integrimi i Ekonomisë Rajonale”. Në këtë takim ës...
McCain, Ted Kennedy vdiqën nga i njëjti kancer ekzaktësisht 9 vjet larg njeri tjetrit.
  Senatori për një kohë të gjatë, John McCain (R-AZ), i cili ndërroi jetë të shtunën në moshën 81-vjeçare, vdiq nga i njëjti kancer si kol...
Fier: Makina përplas tre këmbësorë; dy prej tyre mbetën të vdekur.
Një aksident rrugor tragjik ka ndodhur mbrëmë vonë në fshatin Arapaj të Roskovecit. Një makinë ka përplasur tre këmbësore, dy prej të cilëve kanë ...
Presidenti Gjerman deklaron: “Nuk jemi më gjermanë autokton. Ne jemi komb emigrantësh”.
Presidenti Gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka deklaruar se Gjermania “është një komb emigrantësh dhe se do të mbetet i tillë”, duke vlerësuar se ...
Sot Nënë Tereza do të ishte 108 vjeç. Ja letra ‘sekret’ e vitit 1969
Nëna (tashmë Shenjtore Tereza) ka lindur në 26 gusht 1910. Dhjetë vite para se të merrte Çmimin Nobel për Paqe, Nëna Terezë, kishte shkruar një...
Ekzaminimi i syrit mund të parashikojë Alzheimer-in
AFP/File / KAREN BLEIER Studiuesit shpresojnë që ekzaminimet e syrit një ditë mund të ndihmojnë ne dallimin te njerëzit në moshën '40 dhe '50 v...
Ekskluzive – Ann Coulter: Trump përfaqëson atë që liberalët ‘urrejnë për Amerikën, që janë amerikanët’
Autorja më e shitur e New York Times dhe kolumnistja konservatore populiste, Ann Coulter, thotë se Presidenti Trump përfaqëson atë që e Majta poli...
Faqja 30 prej 691« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »