Një kinema në Tiranë pagëzohet me emrin ‘Maks Velo’. Rama: ‘Shëmbëlltyrë e botës së Maksit’.
Kryeministri Edi Rama ka komenuar përurimin e kinemasë ”Maks Velo” në Tiranë që mban edhe emrin e piktorit dhe artistit Velo që u nda nga jeta pak...
Zonja Kim nuk ndalet për Reformën në Drejtësi; sot në Kuvend me Ruçin dhe Maja
Pas takimeve të njëpasnjëshme me krerët e opozitës dhe anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim,...
Covid19/ 26 infektime të reja, mes tyre 12 mjekë, të gjitha në Tiranë.
Edhe 26 raste të reja në Tiranë, asnjë rast në zonat e tjera, shkon në 1076 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Dr. Rovena Daja n...
Nasa SpaceX : Një ditë e madhe u ndërpre për shkak të motit të keq.
Moti i keq e ka detyruar SpaceX të heqë dorë nga nisja e astronautëve Nasa Doug Hurley dhe Bob Behnken në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor (ISS)....
Shtetet e Bashkuara përkrah një Ballkan me lëvizje të lirë mes shtetesh, në Kosovë pritet qeveria e re
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimo...
Rama: Të hënën do të hapen të gjitha, por çfarë nuk do të hapet…
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka njoftuar daljen e tij të fundit publike për sa i përket koronavirusit. Ai ka thënë se Shqipëria deri më...
Rama: Kjo është java e fundit e zonave me ngjyra, nga 1 qershori rihapet qarkullimi në të gjithë vendin
Kryeministri Rama bëri me dije se kjo është fundjava e fundit që do ketë kufij mes zonave të kuqe dhe të gjelbra kështu makinat mund të qarkullojn...
PD harron partitë e vogla/ Agron Duka i bindur: Ka marrëveshje mes opozitës dhe PS për mos të ndryshuar sistemin zgjedhor
Prej vitesh partite e vogla satelite te PD kane kerkuar ndryshimin e sistemit zgjedhor. Por dita ditës aleatët e opozitës po shfaqen të zhg...
Gregg Jarrett: Avokati i Donald Trump i zbulon Mueller-it ‘gënjeshtrën monstruoze dhe skemën e mashtrimit’.
John Dowd, një nga avokatët kryesorë që përfaqësoi Presidentin Trump gjatë hetimit të Robert Mueller për ndërhyrje ruse, tha të martën se këshillt...
“Jeta nuk është aq e gjatë sa ç’kujtojmë kur jemi të rinj”, rrëfehet Helena Kadare: Biseda e fundit me Sadije Agollin dhe premtimi i pambajtur
Nga: Fatmira Nikolla/ Javë më parë kur Elona Agolli më njoftoi për botimin e tregimeve të “fshehura” të së ëmës, i kam shkruar Helena Kadaresë ...
Faqja 30 prej 1 142« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »