Zëri i Amerikës: Ahmetaj foli pa fakte dhe prova, u bazua në interpretime
Media e njohur Zëri i Amerikës, e cilëson deklarimet e mbrëmshme të ish Ministrit të Financave, Arben Ahmetaj, si të pabazuar në prova dhe në fakt...
BE pajtohet për paketën e ndihmës për Ukrainën në vlerë prej 50 miliardë eurosh
(Kryeministri hungarez, Viktor Orban (majtas), duke biseduar me kreun e Këshillit Evropian, Charles Michel, gjatë një samiti të Bashkimit Evropian...
GJKKO, përfundon shqyrtimi i dosjes për Fredi Belerin! Dëgjohet dëshmia e specialistes së burgjeve! Më 13 shkurt SPAK jep pretencën
Ka mbaruar procesi gjyqësor për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili është vënë nën akuzë për shitblerje votash. Gazetar...
Rama publikon artikullin e “Washington Post”: Shqipëria, një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024
Shqipëria është cilësuar si një nga 12 destinacionet perfekte për vitin 2024, nga prestigjozja “Washington Post”. Kryeministri Edi Rama ka publ...
“Një Ballkan pa kufi”, Ali Ahmeti: Ëndrra ime- Shtetet e Bashkuara të Europës!
Që prej vitit 1912, kur trojet shqiptare u shpërndanë në disa shtete, ëndrra e të gjithë patriotëve shqiptarë dhe i shqiptarëve në Shqipëri ishte ...
Hakerat iranianë sulmojnë INSTAT-in, reagon Instituti: Nuk janë prekur të dhënat e Censusit
Instituti i Statistikave ka pranuar se ditën e djeshme, 31 janar 2024, ka rënë pre e një sulmi kibernetik. Fillimisht, ishte grupi “Homeland Ju...
Vrasja e tre ushtarëve në Jordani/ Rama i shkruan Biden: Të qendrojmë të bashkuar në kohë të vështira
Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një mesazh solidarizimi Presidentit të SHBA-ve, Joe Biden, pas vrasjes së 3 ushtarëve amerikanë në Jordani. ...
Hyn sot në fuqi rregullorja e re e BQK. Ndalohet përdorimi i dinarit serb në Kosovë
Hyn sot (1 shkurt) në fuqi rregullorja që ndalon përdorimin e dinarit serb në Kosovë. Rregullorja e publikuar më 17 janar, njeh monedhën Euro p...
Tërhiqen milicitë pro Iranit? SHBA ka gati planin e hakmarrjes, Teherani: Do t’i përgjigjemi çdo sulmi
Nga A2 CNN Në një lëvizje të papritur, grupi më i fuqishëm i militantëve të mbështetur nga Irani në Irak, Kataib Hezbollah, njoftoi të martën p...
Memaliaj, grabiten 12 banesa në fshatin Zhulat brenda një nate/ Banorët: Hera e parë që ndodh, jemi të frikësuar
Në fshatin Zhulat të Memalijt, janë grabitur 12 banesa brenda një natë, gjë që, sipas banorëve, nuk ka ndodhur kurrë më parë. Gazetari i ABC Ne...