BE DO TË THËRRASË KONFERENCË DONATORËSH PËR SHQIPËRINË, JANAR 2020
Bashkimi Europian do të organizojë një konferencë donatorësh për të mbledhur fonde për Shqipërinë në përballimin e dëmeve që shkaktoi tërmeti i 26...
Arben Ahmetaj emërohet ministër Shteti për Rindërtimin
Kryeministri Edi Rama ka propozuar kreun e Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetajn, si ministër Shteti për Rindërtimin. Kryetari i qeverisë, me...
PSE PRESIDENTI, NGA BUNKER, U KTHYE NË ‘LEPE- PEPEQE’?
Koment/ Gjatë gjithë ditës sot, presidenti Ilir Meta (edhe përmes zëdhënësit), para imazhit të të tjerëve është shfaqur si një ‘zot shtëpie’ që...
Pesë ditë martesë; ditën e gjashtë çifti në Librazhd vetëhelmohet.
Një çifti i sapomartuar nga Librazhdi (saktësisht, dyshja e kurorëzoi dashurinë të dielën e javës që lamë pas) është helmuar, nga ku nusja ka ndër...
Banka Botërore gati 100 mln dollarë hua për të mbështetur Shqipërinë pas tërmetit
Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë, Patrizio Pagano gjatë një interviste për “Zërin e Amerikës” bëri me dije se Banka Botërore është gati të lëvroj...
Izraeli, i lodhur nga zgjedhjet do të përballet me votimin e tretë brenda një viti
AFP, 12 Dhjetor 20190 Jeruzalem (AFP) - Sistemi politik i Izraelit u përball me një krizë të paparë të enjten, pasi politikanët e vendit dështu...
BRITANI: BORIS ËSHTË MILJE PËRPARA
Shkruan Daily Mail Boris Johnson është në rrugë për të siguruar një fitore dramatike në betejën elektoralesonnte, teksa 'muri i kuq'  i Laburis...
Finlanda tani udhëhiqet nga një Qeveri e grave nën 35 vjeç, dhe ka kabinetin me shumicë gra
2,631 CHRIS TOMLINSON Qeveria e re e koalicionit të majtë të Finlandës ka caktuar një kabinet me shumicë gra që marrin dymbëdhjetë nga postet mi...
Trump: Sh.B.A shumë afër ‘marrëveshjes së madhe’ me Kinën
Nga:JOHN CARNEY, Breitbart Presidenti Donald Trump tha të enjten në mëngjes se Sh.B.A dhe Kina janë shumë afër një "marrëveshje të madhe" mbi t...
PO VJEN DIMËR I EGËR PËR ‘KUMBARËN’.
Frrok Çupi/ Pse u drejtuan ambasadorët e vendeve superfuqive aleate për te Ministri i Brendshëm? Kjo është pyetja me përgjigjen që mbyllet brenda j...
Faqja 40 prej 1 027« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »