“Mos prekni lirinë e medias!” Gazetarët para Bashkisë
Vrasja e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj, për të cilën akuzohet Bashkia e Tiranës dhe kryetari i saj, ka marrë rrjedhën e dhunës shtetërore edhe mbi qyt...
Raporti Rasmussen: Trump rimerr avantazhin mbi Hillary
Edhe pse i sulmuar nga presidenti aktual, nga ish- presidenti, nga ish- zëvendës presidenti, nga ikonat e Hollywood-it, dhe nga thirrjet banale ku...
Katër burra rekrutonin gra për punë skllavëruese në fushën e drogës, arrestohen në Krujë
Katër burra janë arrestuar sot nga Policia e Krujës. Dy prej tyre kanë të njëjtin emër: Elton, por njëri me mbiemër Babasi, tjetri Baroka. Të dy n...
Presidenti Nishani kthen në Kuvend ligjin për importin e plehrave
  Ligji për importin e plehrave, kaq shumë i diskutuar në publik. Deri më sot ndodhej në duar të Presidentit të republikës, për dekretim. ...
Presidentin e Nigerisë nuk e mbështet e shoqja, First Lady Aisha Buhari
Gruaja e Presidentit të Nigerisë e ka paralajmëruar të shoqin se mund të mos e mbështesë në zgjedhjet e ardhshme, edhe pse bëri ndryshime në qever...
Një avion droge kapet tek fluturon mbi Lalëz; Policia shikon turbullt
  Më në fund nga Policia e Shtetit u pranua se mbi Lalëz në Durrës ka fluturuar një avion i vogël si avionët që kohët e fundit janë furniz...
Shkenca thotë se 92 për qind e njerëzve nuk i arrijnë objektivat e tyre. Çfarë bëjnë ata të tjerët, 8 për qindëshi?
  E dinit se 92 për qind e njerëzve, kur i afrohen fundit të vitit, venë re se nuk i kanë arritur synimet e tyre? Ky përfundim del pas stu...
A mund të rri në kësoj Partie? Blushi pyet, jo veten, por shokët. Ja fjala e tij sot në Kuvend
    Ne besojmë se Rilindja ka ushqyer me qëllim banalizimin dhe vulgarizmin e politikës, duke sjellë në këtë parlament si dhe në a...
Arsyeja e vërtetë pse Katie Holmes nuk del në publik me Jamie Foxx
- Zbulohet arsyeja pse e kanë mbajtur dashurinë të fshehur për kaq vite- Katie Holmes, aktore, regjisore dhe modele amerikane po e mban romancën ...
Paul Ryan vjen përsëri në gjurmë të Donald Trump.
  Disa ditë pasi Paul Ryan,  zëdhënës i Republikanëve dështoi në përpjekjen për rrënimin e kandidatit republikan, Donald Trump, ka ndryshu...
Faqja 816 prej 928« E para...102030...814815816817818...830840850...E fundit »