Konflikt në traget; një kosovar kundër katër të kombësive fqinje
  Një konflikt në tragetin e linjës Ankona- Durrës ka përfunduar me plagë të rënda  dhe arrestime mes një shqiptari nga Kosova dhe katër t...
Avioni do shpërthejë, pasagjerët dalin nga porta e emergjencës/ VIDEO- FOTO
    Pamjet rrënqethëse të udhëtarëve që i shpëtuan shpërthimit të avionit në aeroportin e Dubait u publikuan në mediat angleze. ...
Ky është “Black arrow”, skafi që goditi për vdekje shtetasin rus në Himarë/ FOTO
( Updated ) Policia shpërndau foto të skafit me të cilin u godit për vdekje shtetasi rus që notonte në det, në Livadh. Mjeti lundrues është në pronësit të Fatmir Kuçit një 44 vjeçar nga Elbasani...
Arrestohet Fatmir Kuçi, goditi me skaf turistin rus që lahej në Himarë
  Kapet njeriu që goditi për vdekje me skaf një shtetas rus, që pushonte në Himarë. Ai është Fatmir Kuçi sipas policisë, një 44 vjeçar nga Elbasani. Sipas policisë arrestimi i tij u kry...
Tragjedi në detin e Himarës, vdes pushuesi , i kaloi përsipër një skaf
Një tragjedi ka ndodhur në Himarë mëngjesin e sotëm në Himarë. Një mjet lundrues i ka marrë jetën një pushuesi, duke e gjymtuar. Burime nga policia thanë se, mjeti lundrues i ka kaluar një pers...
Kryeministri tension me Presidentin për zgjedhjet në Dibër!
  Socialistët nuk janë dakort për të zhvilluar zgjedhje në 11 shtator në Dibër, siç vendosi presidenti Bujar Nishani. Me një dekaratë të lexuar nga Blerina Gjylameti, Partia Socialiste ...
Tritol në Shkodër, arrestohen 4 persona që kultivonin kanabis
Policia e Shkodrës ka zbardhur ngjarjen e mëngjesit të së martës të shpërthimit me lendë plasëse në banesën e shtetasit H.L në fshatin Pentar. Ngjarja ndodhi rreth orës 02:30 ku nuk pati dëmtime n...
Dy aksidente të tjera gjatë natës, pesë të plagosur rëndë
  Aksidenti më i rëndë raportohet të ketë  ndodhur në Elbasan. Mësohet se përplasja ka ndodhur në vendin e quajtur “Colombo”, në Mengel, ku dy automjete që lëviznin me shpejtësi përballë n...
Nishani pritet përzemërsisht në Vuthaj të Malit të Zi, në tubimin tradicional
      Presidenti i Republikës Bujar Nishani mori pjesë në tubimin tradicional shumëvjeçar popullor “Mirë se vini në Al...
Lulzim Basha: Jam i gatshëm të kontribuoj për një qeveri teknike!
(Updated) Kreu i opozitës, Lulzim Basha tha se është i gatshëm të kontribuojë për krijimin e një qeverie teknike që do të përgatisë zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “Qeveria teknike është kus...
Faqja 816 prej 889« E para...102030...814815816817818...830840850...E fundit »