Lajthit opozita. Zonja Topalli deklaron se “qeveria ka rënë” për një arsye artistike
(FOTO: Jozefina Topalli- arkiv) Duket se gjithë problematika e vendit; me ekonominë, me drogën, me krimin, me korrupsionin, me drejtësinë, etj....
Pse shkon Llalla te Presidenti pas sulmit nga Lu? Po Nishani do të flasë me Washingtonin?
(FOTO: Llalla, Lu dhe Nishani- arkiv)/ Pas deklaratës së Prokurorisë së Përgjithshme me akuza të rënda ndaj ambasadorit të SHBA-së në Tiranë, D...
Tragjike: Ambasadori Lu paralajmëron se nuk mund të ketë zgjedhje me 18 qershor.
(FOTO: Lu, ambasadori i SHBA në Tiranë)/ Nga L. Skiro/ Ndoshta është Nostrodamus i të vërtetës, ose është në pikë paniku, ose është kërcënue...
Ambasadori amerikan Lu e shpall prokurorin e Përgjithshëm një “armik i Reformës”
(FOTO: Ambasadori Lu dhe Adriatik Llalla)/ Sot paradite, ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu ka gjetur rastin e një tryeze të sajuar ...
Biseda telefonike me Austrinë. Trump: “Ishte biseda më e keqe deri tani me lider botëror’
Një bisedë telefonike mes presidentit amerikan Donald Trump dhe kryeministrit Australian Malcolm Turnbull ka pasur në qendër problemin e riformuli...
ATË DITË KËTA NUK DO TË JENË KËTA!
  Frrok Çupi/ Sigurisht, këta nuk do të jenë “derra”, siç i transformoi njerëzit Circja në udhëtimin e Odiseut në Greqinë e Lashtë. Por kët...
Rex Tillerson konfirmohet sekretar shteti i SHBA
(FOTO: Rex Tillerson)/ Sapo ka mbaruar votimi në Senatin Amerikan mbi miratimin e Rex Tillerson në postin e Sekretarit të Shtetit të Shteteve t...
Parlamenti Britanik mbështet qeverinë në zbatimin e Artikullit 50 për Brexit.
Anëtarët e Parlamentit Britanik kanë votuar për t’i dhënë lejen Theresa May  që të nisë negociatat e Brexit, të cilat janë në rrugë. Ata e mbës...
Sa i shterur fjalori i BE kundër Trump: “Ndërto ura, jo mure!”
(FOTO: Mogherini e BE)/ Nga: L. Skiro/ Nuk ka mbetur ndonjë nga protestuesit e rrugës dhe ndonjë nga “yjet” hollivudiane që duan të lënë Ame...
“Penelopegate” mund ta bëjë Marine le Pen Presidente të Francës
(FOTO: Francois Fillon, kandidat për President në Francë)/ Francois Fillon, kandidati i krahut të djathtë për president në Francë, është zënë n...
Faqja 817 prej 1 028« E para...102030...815816817818819...830840850...E fundit »