ALARMANTE: Fëmijët në Suedi kërkojnë ndryshimin e gjinisë dy herë më shumë se një vit më parë
Ministri i Shëndetit i Suedisë ka premtuar më shumë mbështetje për klinikat e  identitetit gjinor teksa tha me alarm se një numër fëmijësh thonë s...
​Putin urdhëron bashkimin e forcave ushtarake të Osetisë së Jugut me ushtrinë ruse
(FOTO: Presidenti rus, Vladimir Putin në konferencë)/ Presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar zyrtarët e tij që të nënshkruajnë marrëveshj...
Turqia po krijon kaos në NATO, pasoja të mëdha mund të ketë Kosova.
Shkruan KosovaPress/ Kontesti i disa vendeve evropiane me Turqinë po reflektohet tash edhe në NATO dhe partnerët e tij jo anëtar, pasi Ankaraja...
Valbona i shkruan letër Berishës si e torturoi Fatmir Xhafa
Motra e një “armiku të Partisë”, Arben Duka, që u dergj burgjeve të rënda të diktaturës komuniste, i ka shkruar letër sot ish- presidentit të repu...
Viktimat e diktaturës komuniste protestojnë kundër emërimit të Xhafës si Ministër.
(FOTO: Presidenti i Republikës, Nishani, në një fjalim mbi viktimat e diktaturës në mjediset e burgut të Spaçit)/ Propozimi i Fatmir Xhafaj për...
Fox News: Senatorët Republikan i kërkojnë Sekretarit Tillerson të hetojë financimet e Soros-it jashtë Amerikës. VIDEO
Senatorët Republikan i kanë shkruar një letër Sekretarit të Shtetit, Tillerson djuke i kërkuar që të hetohen paratë e taksapaguesve amerikan që ja...
Turqia ‘përzë lopët holandeze’ për shkak të krizës politike.
Shoqata e mishit të kuq e Turqisë ka urdhëruar një kthimin në Holandë të një ngarkese me lopë holandeze, duke thënë se nuk do të marrë më gjedhe  ...
Zgjedhjet në Holandë: Pritet pjesëmarrje e lartë; zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e re.
(FOTO: Lideri favorit në zgjedhje i Partisë së Lirisë, Geert Wilders)/ Holanda po zhvillon zgjedhje për të nxjerrë qeverinë e re; qendrat e opt...
Zoti Basha, për herë të parë flet hapur kundër George Soros.
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj letrës së gjashtë senatorëve amerikanë drejtuar sekretarit Amerika...
Nën “mbretërinë” e stuhive të borës- Shtetet e Bashkuara dhe Kanada
Aksidente automobilistike në seri, transport i çorientuar, shkolla të mbyllura apo ndërprerje e energjisë elektrike, stuhia e borës është zhvendos...
Faqja 819 prej 1 073« E para...102030...817818819820821...830840850...E fundit »