Orë pas ore me Krizën/ Europianët e BE kanë mbaruar takimet me Rama- Meta; tani në zyrën e Bashës.
 (FOTO: McAllister dhe Fleckenstein)/ Ka një vëmendje të përqendruar specifikisht sot në selitë e politikës së lartë ku po trokasin dy misionar...
Polici që arrestoi babain e ish-ministrit Saimir Tahirit u vra sot në atentat
Një atentat  të stilit mafioz, që u krye në Sukth të Durrësit i mori jetën Ervin Dalipajt dhe Xhino Dautajt. Emri i Dalipajt është i njohur për me...
Kriza politike/ Ndërkombëtarët nisin takime me numrin Dy dhe Tre të shtetit
Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga Gramoz Ruçi, kryetari i Grupit parlamentar të PS dhe Taulant Balla, nënkryetar i Grupit, ka shkuar në Kryesi...
I FUNDIT/ Shkarkohet nga detyra Ardian Çipa
(FOTO: Ardian Çipa (në mes), Haki Çako (në të djathtë)/ Drejtori i Drejtorisë së Hetimit në Policinë e Krimeve të Rënda, Ardian Çipa, sapo ësht...
Edi Rama një demagog i lindur dhe i rritur si anarshist!
Nga Nard Ndoka/ Rama vazhdon te tallet me fatkeqesinë e qytetarve shqiptarë! Ditën e protestes urdheron spitalet e rretheve të nisin ambulan...
Basha tha në publik atë që i kishte thënë zotit Lu: “Dialog me temë Qeveri Teknike”.
Mbasditen  e sotme kreu i opozitës Lulzim Basha u rikthye në “Çadrën e Lirisë”, pas takimit me ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Të gj...
Johanes Hahn nuk pranon ‘Shqipërinë e Madhe’ alias Rama- Thaci, si argument presioni.
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johanes Hahn, i ka dënuar deklarata e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit për 'Shqipërinë e Madhe'. Ai ka thën...
Policia procedon 123 anëtarë të opozitës për bllokimin e rrugës në Lushnje.
123 persona janë proceduar nga Policia e Fierit pasi morën pjesë në protestën e opozitës këtë të hënë, duke bllokuar për një orë akset rrugore kom...
Marine Le Pen jep dorëheqje nga kreu i partisë; bëhet gati për në Versajë
  Marine Le Pen deklaroi se do të tërhiqet nga kreu i partisë së ekstremit të djathtë në Francë, Fronti Kombëtar- raportoi BBC. Ajo ka thën...
AP: Opozita shqiptare e vendosur që të radikalizojë protestat.
  Opozita shqiptare ka planifikuar të radikalizojë protestat kundër Qeverisë së Edi Ranës- shkruan agjencia amerikane e lajmeve, Associati...
Faqja 820 prej 1 110« E para...102030...818819820821822...830840850...E fundit »