FOTO: Anglia, si po i përcjell zgjedhjet në Amerikë. Portreti i Donald Trump në flakë… edhe i Hillary-së
FOTO: Anglia, si po i përcjell zgjedhjet në Amerikë. Portreti i Donald Trump në flakë... edhe i Hillary-së Një model i Trump, 11 metra i lartë ...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Kryetari i Drejtësisë në Senat kërkon përgjigje nga FBI mbi vendimin e “turbullt” për Clinton
(FOTO: Senatori Chuck Grassley) Senatori Chuck Grassley po bën presion mbi drejtorin e FBI, James Comey ku i kërkon hollësi mbi vendimin e Agje...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Dy sondazhe kombëtare e tregojnë Trump më përpara Clinton
Dy sondazhe kombëtare, që po vazhdojnë, e tregojnë Donald Trump që kryeson mbi Hillary Clinton nga 1 deri 5.6 ikë- sipas vëzhgimeve të fundit. ...
VIDEO/ Në Jug të vendit ka nisur stuhia e shiut; keq në Vlorë e Gjirokastër. Durrësi i bllokuar
  Gjirokastra u zgjua nën qiellin që “po derdhej” përdhe- siç thuhet këtu për motin e papërballueshëm. Ka vështirësi në qarkullimin e auto...
Meteorologët na njoftojë për stuhi shiu; akoma- diell në Tiranë
Ekspertët e parashikimit të motit vazhdojnë të dërgojnë njoftime se “do të kemi reshje dhe stuhi shiu”, ndërsa rrezet e diellit dominojnë në Tiran...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ FBI ndërhyn në momentin nervor, Trump akuzon për “paligjshmëri”.
Donald Trump e ka akuzuar FBI-në për “paligjshmëri” , edhe një herë tjetër shfajësoi rivalen Hillary Clinton për “veprimin kriminal” ndaj emaileve...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ FBI liron Hillary Clinton nga akuzat kriminale
Hillary Clinton po shkon drejt ditës finale në një garë shumë të ngushtë me kandidatin Republikan, Donald Trump. E hëna që është dita e fundit erd...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET AMERIKANE/ Të dy kandidatët sot mbyllin fushatën në shtetet cruciale
  Të dy kandidatët, Hillari Clinton dhe Donald Trump, sot e Dielë, po zhvillojnë nj fushatë të fortë në shtetet e lëkundura, përfshirë Ohi...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Sot Trump mbyll fushatën me vizitën në shtatë shtete
DENVER, Colorado — Të Dielën, kandidati Republikan, Trump, do të vizitojë shtatë shtete, duke mbajtur pesë mitingje në një vrapim maratonë, ku ...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKE/ Mesazhi i fundit i fushatës së Trump në TV
  Donald Trump, kandidat Republikan, mbajti mesazhin e minutave të fundit në TV. Mes tjerash ai tha: “E vetmja gjë që mund të ndaloj...
Faqja 820 prej 949« E para...102030...818819820821822...830840850...E fundit »