Futboll/ Shqipëria kalon në epërsi ndaj Lihtenshtajnit
  Jahmir Hyka ka kaluar Shqipërinë në Epërsi kundër Lihtenshtajnit Kombëtarja shqiptare ka kaluar në epërsi kundër Lihtenshtajnit, me g...
Policia, për herë të parë, ndalon flamurin në stadiumin e futbollit
  Në këto momente, në stadiumin e Shkodrës po zhvillohet ndeshja e futbollit mes ekipit kombëtar të Kosovës dhe ekipit kombëtar të Kroacis...
Drogohen 6 nxënës të shkollës 9-vjeçare në Paskuqan; çështja në Kuvend
Ish kryeministri Sali Berisha, gjatë seancës kuvendore, mbas mesdite e mori fjalën dhe denoncoi policinë për drogimin e fëmijëve. Sapo ishte mësua...
Guterres i Portugalisë gati për t’u bërë Sekretar i Përgjithshëm i OKB
Ish kryeministri i portugalisë Antonio Guterres është gati për të ardhur në fronin e Sekretarit të Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashk...
Presim “Pastërtinë”, si të vinte nga qielli
  Frrok Çupi/ A vjen, a nuk vjen? Kemi një vit që presim zonjën “Pastërti”. Jo një vit, kemi tre vjet, që ditën kur “hyri Partia”, siç thos...
Bëhuni gati për një muaj me shi meteorësh, teksa po kalojmë përmes bishtit të Kometës
  Kalendari i yjeve për Tetorin ka nisur, dhe ky duket se do të jetë një muaj i mirë. Por në këtë moment, Toka është duke kaluar nëpër ...
Arsye të thjeshta pse Prince George vesh gjithmonë pantallona të shkurtra.
  Mund të ndodhë, në qoftë se shikoni fotot e të shumë adhuruarit Prince George, do të ndjehesh i goditur se sa elegant dhe sa fëmijë mbre...
Një trend i papranueshëm që dominon Fashion Week
    Keni parë veshje kaq të bukura saqë të duket shumë e domosdoshme, por që një bindje të brendshme thua se a është e përshtatshm...
Vlorë- Lece, nis trafiku vjeshtor i drogës
  Në Lece mbrëmë u publikua lajmi se Policia kapi 734 kilogramë kanabis ardhur nga Vlora; u botuan edhe inicialet e tre trafikantëve shqip...
Pence apo Kaine: Kush e fitoi debatin e zëvendës- presidentëve?
    Ishte një debat me ndërprerje të shpeshta, ku moderatorja Elaine Quijado humbi kontrollin e diskutimeve të zgjatura. Në fund, ...
Faqja 821 prej 927« E para...102030...819820821822823...830840850...E fundit »