Presidenti Trump ua plas në fytyrë, i quan ”budallenj” ata që janë kundër marrëdhënieve të mira me Rusinë.
(FOTO: Billboard i ngritur në Malin e Zi ku shpresohet për raporte më të mira mes Amerikes dhe Rusisë)/ Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bas...
Familja Obama po ndërton një mur te lartë rreth shtëpisë së re.
  (FOTO: Barack Obama)/ Presidenti Barack Obama, siç raportohet, ka ngritur një mur madh, të bukur dhe gjatë gjithë rrethimit të shtëpi...
Banorët e Borjes iu shpëtojnë jetën tre elektricistëve.VIDEO- Filmi Rruge te bardha
Tre elektricistë që kishin shkuar në ndihmë të banorëve në fshatin Borje në Kukës, janë zënë në kurthin e borës dhe të të ftohtit para se të mbërr...
JOHN KERRY FAJËSON BRITANINË PËR DËSHTIMIN E OLANIT NË SIRI.
  (FOTO: John Kerry, sekretar i Shtetit i SHBA)/ Plani i Barack Obamës për sulmet në Siri ishte devijuar papritur nga David Cameron dhe...
2016 ishte viti tragjik i sulmeve me kamikazë.
Në numrin total 469  vetëvrasje me bombë, autorët e krimit arrijnë në numrin 800 në 28 shtete. Këta kanë shkaktuar vdekjen e rreth 5,650 njerëz...
Shqiptarë që jetojnë në Francë protestojnë në Colmar për lirimin e Haradinajt
  (FOTO: Nga pamja e protestës)/ Burime nga mediat e Kosovës të ndodhura në Colmar thonë se shqiptarët që janë mbledhur në protestë kan...
Qeveria merr vendime mbi situatën gripale.
(FOTO: Pamje nga një ambulancë në kryeqytet- Arkiv)/   Mbledhja e fundit e Qeverisë, sot,  ka lëshuar një vendim tjetër për plotësimin ...
Brief/ 5 të vdekur, të paktën 12 të plagosur nga të shtënat në aeroportin Fort Lauderdale-Hollywood Florida.
(FOTO: Pamje nga ngjarja)/ Pesë persona kanë mbetur të vrarë dhe të paktën 12 të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave në Aeroportin Fort Laude...
Vatikani njeh zyrtarisht Martin Luther si ‘Dëshmitar i Ungjillit’
  Një dokument i ri i Vatikanit në përkujtim të 500 vjetorit të Reformës së Protestantëve zyrtarisht ka njohur Martin Luther si një “dëshm...
Nisin notë- protestat Serbi- Shqipëri për shkak të Haradinajt.
Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka bërë protestë verbale ndaj Shqipërisë për incidentin me flamurin serb që ndodhi në Tiranë një ditë më parë...
Faqja 821 prej 1 008« E para...102030...819820821822823...830840850...E fundit »