Atentati i dytë mbi oficerin e “Krimeve të Rënda”. Pse hesht shteti?
Nga L. Skiroi. Prapë sot në mëngjes, akoma pa zbardhur, makinës së Trim Murataj i kanë vënë zjarrin. Ngjarja ka ndodhur në Kamzë, në oborrin pa...
Balanca? 1.3 milionë Europiano- Lindor kanë lëvizur drejt Britanisë. Vetëm 14,000 Brits kanë shkuar në vendet e EE8.
Statistikat zbulojnë se 1.3 milionë qytetarë të Europës Lindore jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar, duke u krahasuar me vetëm 14,100 qytetarë të Mbr...
Situatë dramatike mbi Tepelenë; ‘ tërbohet’ zjarri dhe u afrohet banesave. VIDEO
Zjarri që ka rënë mbrëmë në kurorën e gjelbër të qytetit, rreth orës 21.30 ka pasur ulje- ngritje vallë valë, duke krijuar edhe më shumë ankth për...
Burri indian vret gruan pse i vonoi darkën.
(FOTO: Dhuna në familje është krimi më i përhapur kundër grave në vend, që prej një dekade)// Policia në Indi tha se kanë arrestuar një burrë 6...
Basha në Dibër ngre prapë ‘projekti im’ për projektin që humbi në zgjedhje
Veritas.com.al/ Edhe sot në takimin e Dibrës me anëtarët dhe simpatizant të PD, kryetari i ngrirë Basha, ka thënë se ‘ka një projekt të tij”. ...
15 vatra zjarri janë të ndezura në gjithë vendin.
“Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, ka 15 vatra zjarresh aktive. Zjarret janë  në Fier, Gjirokastër, Vlorë, Durrës, Elbasan, Ber...
Një prind nga Kosova gjen ‘forcë’ për të himnizuar mjekët një ditë pas vdekjes së vajzës*
Nga: Fajzi Maloku, Prishtinë/ I dashuri profesor Dilaver, Vajza jonë Fatmirja, 37 vjeçe, vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, mëngjesin e d...
Një atak kardiak i njohur i mori jetën Zyhdi Dajtit, ish drejtor i INUK
Ish-kreu i Inpektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar (INUK), Zyhdi Dajti, ka ndërruar jetë një ditë të Dielën. Ai ka qenë në një lokal në Vlo...
Adoleshentja Ketjona Ibrahimi vdes menjëherë pas operacionit; mjekja kirurge vihet nën akuzë.
(FOTO: Ketjona Ibrahimi) Ketjona Ibrahimi , 18 vjeç ka ndërruar jetë pas operacionit në spitalin e Elbasanit. Mësohet se mjekja me iniciale J.K...
‘Legjenda e Bulqizës’ për mafien e kromit shpërthen në makinën lukzose të pronarit
Automjetit të administratorit të një galerie kromi në Fushë Bulqizë i është vendosur lëndë plasëse, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Nga s...
Faqja 850 prej 1 218« E para...102030...848849850851852...860870880...E fundit »