Pritet që KQZ të vendosë heqjen e mandatit për dy deputetët. Efekt i ndërhyrjes së ambasadës së SHBA
(FOTO: Sot në KQZ)/ Aktualisht po zhvillohet mbledhja e KQZ për të gjykuar mbi kërkesën e KQZ për heqjen e mandatit të deputetit për dy deputet...
Cili është autori kontraversal i librit ‘eksploziv’ mbi Trump?!
(FOTO: Autori i librit, Michael Wolff/ BBC)/ Libri nuk është shpërndarë akoma, por megjithatë ka nisur të aërë vende kryesore në titujt e parë ...
E rrallë për ne, këtu nuk ka të tillë: Kryetari i Vushtrrisë shpenzon 69 Euro
(FOTO: Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri)/ Kryetari i sapo zgjedhur i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ashtu siç kishte premtuar ka publikuar në w...
E bujshme: ‘Mamaja heroinë’ Jayne Toal Reat shpëtoi të bijën dhe vdiq vetë nga sulmi me thikë.
Charlotte Reat, 21, u plagos rëndë në sulmin e ditës së Krishtlindjeve në Lisburn, Irlanda e Veriut, ku mbeti e vdekur e ëma ‘heroinë’. Janye, ...
Poloni dhe Hungari- së bashku kundër eurokratëve: “Nuk duam të jetojmë në një perandori”.
Kryeministri Viktor Orbán i Hungarisë dhe kryeministri Mateusz Moraëiecki i Polonisë, kanë shpallur një ‘vit të betejave të mëdha” me establishmen...
Përplasja Trump- Bannon: Avokatët amerikan po kërkojnë të ndalohet shpërndarja e librit ‘fantazi’.
Avokatët e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, po kërkojnë që të ndalojnë shpërndarjen e librit që përmban thënie të dëmshme rreth...
Klani ‘Kavaja’ i kokainës në Mal të Zi. Bosi Baltiç vinte nga Shqipëria dhe vritet në Beograd; para tij janë vrarë 20 vetë nga klani.
Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Rruga e fundit e tij mësohet se ka ...
Dimër i egër në SHBA; pas 3 dekada bie borë në Florida, pritet i ftohti pas “ciklonit bombë”.
Për herë të parë në 28 vjet po bie borë në Florida , dhe stuhia është akoma larg nga fundi i saj. Nga Tallahassee, Florida, dhe veriu drejt Geo...
Tërmet i dytë në Mal të Zi, 3.2 ballë.
Pas tërmetit prej 5.2 shkallësh që dridhi sot Malin e Zi në ora 11:46, mediat e vendit fqinj njoftojnë se ka ndodhur edhe një dridhje tjetër por m...
Tërmet në Vermosh, lëkundje edhe në Tiranë, Pejë dhe Plavë.
Para pak kohe, pikërisht në 11.49 min., janë ndjerë lëkundje tërmeti në Tiranë; edhe pse të dobëta. Sizmologët njoftuan pas kësaj se Tirana ish...
Faqja 850 prej 1 336« E para...102030...848849850851852...860870880...E fundit »