ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Trump mbrohet nga agjentët e Sigurisë në skenën ku po fliste
Kandidati Republikan, Donald Trump u nxor jashtë me ngut nga Forcat e Sigurisë në kohën kur po fliste në mitingun e Reno, të Nevada. Alarmi rezult...
Updated/ Një skaf ka mbetur pa karburant dhe kërkon ndihmë 10 milje larg Dhermiut
(FOTO ARKIV: Forcat Detare në një mision shpëtimi) Updated/ Gjendet skafi/ Më në fund është gjetur dhe skafi i humbur më shumë se 10 milje l...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Në Meksiko, Trump dhe Clinton, statistikisht afër njëri tjetrit
  Donald Trump dhe Hillary Clinton ndodhen, statistikisht, ngjitur me njëri tjetrin. Qyteti New Mexiko, tradicionalit blu (Partia Demokrat...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Sulmi kibernetik mund të sabotojë zgjedhjet në Amerikë
(London Telegraph) Ekspertët e kibernetikës kanë njoftuar se një sulm kibernetik mund të shkaktojë një situatë “makthi”në Shtetet e Bashkuara n...
HAP PAS HAPI ME ZGJDHJET NË AMERIKË/ Egypti paralajmëron se një fitore e Hillary mund të “zgjojë” Vëllazërinë Myslimane
Zyrtarisht, qeveria e Egyptit thotë se nuk e lidh gjë me zgjedhjet e ardhshme të presidentit Amerikan. Por deklarata e botuar në median Egjipti...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Gjysma e votuesve besojnë se Hillary ka thyer ligjin
  Sipas një sondazhi të ri kombëtar nga “McClatchy-Marist” tregon se Hillary Clinton ndodhet një pikë më shumë se Donald Trump, sipas pikë...
ZBULIMI: “Washington Post” zbulon 1, 100 donacione cash, të fshehura nga Clintonët
  Një bllok donacionesh mirësie ndaj Fondacionit Clinton, prej 1. 100 dhuruesish, dështoi të identifikohet. Asgjë nuk dihet mbi burimin e ...
Turqia pas tentativës për grusht: Thyhen protestat pro Kurde në Stamboll
Policia Turke ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të thyer protestat në Stamboll kundër arrestimit të liderëve të Partisë pro- Kurde, HDP. D...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Republikanët kryesojnë në votimet rekord në Florida
  Në më pak se tre ditë para ditës së Zgjedhjeve, 8 nëntor, në votimet e hershme- siç quhen në Amerikë- Republikanët po mbajnë avantazhin ...
Turqia ndalon 9 gazetarë pro- opozitës dhe 9 politikanë të opozitës
  Nëntë gazetarë pro- opozitë në Turqi, të gazetës “Cumhuriyet” janë arrestuar dhe janë mbajtur në qeli nga një gjykatë në Stamboll, sipas...
Faqja 884 prej 1 012« E para...102030...882883884885886...890900910...E fundit »