Dje në Përmet 11 tonë drogë; sot drogë, armë e municione në Beratin fqinj.
  Policia njofton se, “Jemi njoftuar se në banesën e këtij shtetasi është qëlluar me armë zjarri. Menjëherë shërbimet e policisë janë orga...
9 prill 1933… Ta gëzojë ditëlindjen Jean-Paul Belmondo!
Mbi 80 e ca role në kinema, nga "Pa frymë" (A bout de souffle) te "Burri nga Rio" (L'homme de Rio), nga "Borsalino" te "Professionnel", Jean-Paul ...
Edhe Ilir Meta sapo ka deklaruar ‘jo zgjedhje pa opozitën’, ‘jo One Man Show’
(FOTO- Arkiv) Kryetari i LSI- aleate në qeverisje, Ilir meta, sapo deklaroi e “nuk ka zgjedhje pa opozitën”. Deklaratën e ka bërë në një takim ...
Vrasja e Artan Cukut turbullon shtetin në “bashkëfajësi”.
Mbrëmë në 20.30, në një nga pallatet e “Rrugës së Kosovarëve”, teksa shkonte në banesën e tij, u ekzekutua Artan Cuku, një nga personalitetet e sp...
Vrasja te Liqeni/ Viktima thuhet se është ish- drejtori i Policisë së Vlorës.
Vrasja për të cilën u tha se ndodhi në rrugine “Kosovarëve” pranë Digës së Liqenit Artificial, del më në pah cili është viktima. Sipas disa burime...
Në rrugët buzë Liqenit të Tiranës sapo ka ndodhur një vrasje.
Pak minuta më parë njoftohemi se në Tiranë ka ndodhur një krim. Në “Rrugën e Kosovarëve” që shtrihet nga afërsia me stadiumin “Selman Stermasi” dh...
Pablo Picasso u kujtua sot në mbarë botën
Më 8 prill 1973 do të ndahej nga jeta Pablo Picasso. Artist gjenial, ai krijoi mbi 50 000 vepra, piktura, skulptura, kolazhe dhe qeramika. "Zonjus...
Rama do mbesë si ‘peshku pa ujë’, i vetmuaredhe nga vetja.
Nga: Nard Ndoka/ Rama duket i vendosur në 'trimërinë' e tij, kundër të gjithëve. Kundër opozitës, kundër institucioneve, kundër aleatëve dhe ...
Kokëdhima tregon çfarë tha vetë në takimin me Bashën
(FOTO: Arkiv)/ Sot në Hotel "Rogner", kreu i lëvizjes “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima takoi kreun e PD, Lulzim Basha. Në përfundim të takimit, Kokëd...
Po zhvillohet takimi Basha- Kokëdhima; arsyeja: Kriza.
Edhe pse disa figura të Rilindjes, përfshi edhe kryeministrin thonë se nuk ka krizë politike, të gjithë të tjerët pranojnë realitetin. Madje edhe ...
Faqja 885 prej 1 161« E para...102030...883884885886887...890900910...E fundit »