Narkotikët po cënojnë sigurinë kombëtare. Presidenti i Republikës mbledh Këshillin e Sigurisë
  (Foto: Presidenti i Republikës, Bujar Nishani) Fjalët, komentet dhe britmat politikë në Kuvend se “kultivimi dhe trafikimi” i bimëve ...
Në koalicionin qeveritar dëgjohen zëra vertikal
Nga Leart Skiro/ Veritas/ Më së shumti shikoj që po “tronditen” mediat. Edhe pse kryeministri i ka akuzuar “të dëmshme” dhe “fajtore” njësoj sa...
Zhurmë nëse shefi i FBI theu ligjin apo zbatoi ligjin për Hillary
(Senatori Harry Reid)   Ka shkelur apo ka zbatuar ligjin, Drejtori i FBI, James Comey? Ka motive politike apo ka motive ligjore? Pse nu...
Gjysma e Rusëve kanë frikë nga Lufta
    Rreth gjysma e rusëve kanë frikë se bombardimet e Moskës mbi Aleppo në Siri do të shkaktojnë Luftën e Tretë Botërore- sipas nj...
FBI ka siguruar urdhrin për të kontrolluar vendin ku fshiheshin email-et e Clinton
  Sipas njoftimeve më të fundit, sot u mor vesh se FBI ka siguruar urdhrin që të kërkojë në vendin e fshehtë që të emaile-ve që i përkasin...
Halloween/ Polici kërkon ndjesë për “Hillary-në e arrestuar”
  Presidenti i Unionit të Policëve tha se ka përdorur një “gjykim të varfër” kur ka dalë në fotografi në krah të një imitimi si Hilla Clin...
Një laptop që rrëzoi një Dinasti…
Nga Frrok Çupi/   Çfarë ndodhi në Shtetet e Bashkuara?... Hillary, gruaja e pathyeshme drejt qëllimit të vet, edhe kur po bie, nuk gjunjëzo...
Një numër i madh emigrantësh po hyjnë në prag të zgjedhjeve të 8 Nëntorit./Sipas agjentëve të Kufirit
Një numër rekord emigrantësh ilegal kanë kaluar kufirin SHBA- Meksikë dhe ndodhen në kufirin e Shteteve të Bashkuara, ( sektori i Grand Valley), s...
Zgjedhjet 2016: Demokratët nisin sulmin kundër Comey, drejtor i FBI. “Kriminel” e quajnë.
(FOTO: Lideri i Demokratëve në Senat, harry Reid)   Që nga momenti kur Drejtori i FBI, Comey njoftoi se ka rihapur hetimin mbi emailet ...
‘Varri i Jezusit’ hapet për herë të parë në kaq shekuj
Ekspertët e ruajtjes së vlerave më të çmuara, kanë hapur për herë të parë, në thuajse njëzet shekuj, atë që Kristianët besojnë se është varri i Je...
Faqja 885 prej 1 008« E para...102030...883884885886887...890900910...E fundit »