Berisha sinjal Amerikés: Arben Frroku nuk ka ikur në Kubë, e keni kétu
Vetëm dy dite pasi ambasadori i SHBA foli me tone konkrete se kriminelët lëvizin të lirë, duke përmendur edhe emrin e Arben  Frrokut, ish kryemin...
SHISH informacione për sulme të mundshme terroriste në Tiranë 
Siguria në institucionet shtetërore është rritur së tepërmi pas sulmeve terroriste që ndodhën në Paris më 13 nëntor, si dhe pas kërcënimeve me të cila...
FBI sinjalizon Italinë: Kujdes, atentate në Romë e Milano
Mediat italiane informojnë se Agjensia e Shërbimeve Sekrete Amerikane FBI, gjatë orëve të fundit ka komunikuar me qeverinë italiane duke kërkuar forci...
Xhihadi femëror: Nga vejushat e zeza te kamikazja Hasna
Prej dekadash në skenë kanë hyrë edhe kamikazet femra, madje ato që kanë nisur të dalin që në vitet ‘80.Në 9 prillin e 1985-ës 16-vjeçarja libaneze Sa...
Nora niset nga Kosova në ISIS për t’u martuar
Norë Zuzaku (20) kishte lënë burrin, me të cilin ishte e martuar në Zvicër, për t’u kthyer në shtëpinë e prindërve të saj, në Vërbicë të Gjilanit, për...
Na afrohet terrorizmi: Sulm edhe në Bosnje
Një i ri, mbështetës i një lëvizjeje ultakonservatore islamike ka vrarë dy ushtarë dhe plagosur pesë persona të tjerë në kryeqytetin e Sarajevës. Qeve...
Ministri i Jashtëm Britanik në Tiranë
Ministri i Jashtëm Britanik ka thënë hapur gjatë vizitës së tij në Tiranë se qëllimet e Perëndimit në Siri nuk janë të njëjtat me Rusinë. Pasi sipas t...
Sekuestrohen në Itali 16 mln euro kanabis sativa, kaloi nga Durrësi në kamion.
Më shumë se 1650 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruat mbrëmjen e sotme në Portin e Barit në Itali. Lajmi bëhet i ditur nga burime të policisë ita...
Truri i sulmeve terroriste në Paris është vrarë 
- Sipas Washington Post - Truri i sulmeve terroriste në Paris, të premten 13 nëntor Abdelhamid Abaaoud, është vrarë nga policia franceze.Lajmin e kon...
Pse Italia solli si ambasador një ekspert për krizat? 
Italia ka sjellë në Tiranë ambasadorin e saj të ri, pasi Massimo Gaianit i mbaroi mandati. Alberto Cutillo është emri i ambasadori i ri, i cili do të ...
Faqja 887 prej 893« E para...102030...885886887888889...E fundit »