Tillerson: ‘Hapa të tjerë’ për të larguar presidentin Assad nga pushteti në Siri.
Të Ënjtën, Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson tha se “hapa të tjerë janë në rrugë” për të formuar një koalicion ndërkombët...
Përbindëshi i prapambetjes në Librazhd: Nusja 20 vjeç eksperimenton me vjehrrin.
  Në materialin që “Le Iene” kishte përgatitur për historinë e martesës së një vajze të martuar vetëm 13 vjeç, ka folur edhe psikologja De...
Bota mbi sulmin/ Polonia, Franca dhe Turqia mbështesin Amerikën në sulmin mbi Siri
Një zëdhënës i qeverisë Polake tha se Polonia e mbështeti sulmin, duke thënë se SHBA është garantues i paqes në botë. Kryeministri Kurtulumus i...
Bota mbi sulmin/ Putin thotë se sulmet thyejnë ligjin ndërkombëtar.
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka reaguar pas sulmeve ajrore të SHBA-së kundër Sirisë, gjegjësisht bazave ushtarake të ushtrisë siriane. ...
Bota mbi sulmin/ Japonia ofron mbështetje ndaj SHBA për sulmet kundër Assad.
Japonia është renditur në vendin e fundit që sapo i ka ofruar mbështetje SHBA-së për sulmet ajrore kundër ushtrisë siriane, kështu duke iu bashkua...
B0ta mbi sulmet/ Britania dhe Australia mbështesin sulmet ajrore të SHBA-së në Siri
  Një zëdhënëse e qeverisë e Britanisë së Madhe dhe kryeministri i Australisë mbështesin sulmet ajrore që SHBA-ja i ka filluar në Siri kun...
GJENDET NË TURQI PIKTURA E VJEDHUR E PICASSOS, ARRESTOHEN TRE TË DYSHUAR
Piktura, për të cilën besohet se është vepër e Pablo Picasso-s, një nga artistët më të njohur të shekullit të 20-të, është konfiskuar në provincën...
Të shoqëruar dhe të plagosur! Çfarë po ndodh aktualisht tek “Asllan Rusi”?. VIDEO
Edhe pse më të paktë në numër, tifozët shkodranë të Vllaznisë kanë shkaktuar një situatë kaotike në pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në Tiranë. ...
Basha denoncon “blerjen e lobistëve” perëndimor me paratë e korrupsionit.
Kryetari  i opozitës Lulzim Basha pohoi se është i gatshëm për dialog me kryeministrin vetëm me kusht  nëse diskutohet për formimin e qeverisë tek...
Kam një lajm për Socialistët: RILINDJA PO BIE!
Nga Ben Blushi*/ Shpresoj qe sot gjysma e qeverise nuk ka ardhur me fjalime te gatshme kundër meje, jo sepse nuk kishte kush t’ua shkruante, po...
Faqja 887 prej 1 161« E para...102030...885886887888889...900910920...E fundit »