E bija vret të ëmën teksa kurohej “për varësi ndaj internetit”
  (WASHINGTON POST) Një 16-vjeçare Kineze rrahu të ëmën për vdekje pasi e lidhi në një karrige për një javë, në grindje e sipër për ta ...
Brad Pitt: FBI po heton mbi pretendimin çfarë ndodhi në avion
FBI thotë se po mbledh informacion rreth një incidenti të supozuar që përfshin Brad Pitt dhe fëmijët e tij në bordin e një avioni privat javën e k...
Koshat e plehrave si barcoletat në diktaturë
  /Veritas.com.al/ Mbrëmë, menjëherë pasi Kuvendi ka miratuar ligjin për importimin e plehrave, në kazanët e plehrave rrugëve të Tiranë...
Kanabisi guxon më shumë kur qeveria betohet më shumë
Nga Laert Skiro/ Ka disa ditë që qeveria, sa në Kuvend, aq edhe përmes deklaratave të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, është b...
Një fund i dhimbshëm i çiftit Santo; ndërron jetë edhe bashkëshortja e Tanit
Gruaja e Artan Santos, bankierit të shquar, poet dhe artist,  mësohet se është ndarë nga jeta në Itali, ku kishte disa kohë që kishte shkuar për t...
Dy viktima nga aksidenti automobilistik në Blinisht, Lezhë
  Fillimisht u njoftua vetëm për një viktimë nga aksidenti automobilisti në kthesën e fshatit Blinist në Lezhë. Por në këto momente njofto...
Kuvendi, me vetëm 63 vota, miraton ligjin për importin e plehrave
  Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot një nga ligjet më të diskutuara prej dy dekadash, ligjin për importimin e mbetjeve të riciklueshme ...
Clinton vs Trump: Debati i parë i kandidatëve presidencialë
Dy rivalët që garojnë për presidencën amerikane, demokratja Hilary Clinton dhe republikani Donald Trump do të mbajnë të Hënën në mbrëmje, në orën ...
Emigracioni i paligjshëm: Franca arreston dy policë belgë në kufirin mes dy vendeve
Policia franceze ka arrestuar dy oficerë të policisë belge, pasi u kapën duke transportuar emigratë të paligjshëm në territorin francez. Ata u morën oër rreth katër orë në pyetje me dyshimimin “nd...
Direktiva e re: Koha për të ardhur në punë të llogaritet si orë pune!
Gjykata Europiane dhe Komisioni Europian kanë argumentuar se koha që punonjësit shpenzojnë për të ardhur dhe për t’u larguar nga puna, duhet të ko...
Faqja 910 prej 1 008« E para...102030...908909910911912...920930940...E fundit »