Azem Vllasit, ish- sekretar i parë i partisë Komuniste në Kosovë, i bëjnë atentat
(FOTO: Pamje nga vendi ku u plagos Azem Vllasi)/ Mediat e Kosovës njoftojnë se sot, ish sekretarit të parë të Partisë Komuniste në Kosovë, Azem...
Miladin Popoviçin e vrau një mësues nga Gjakova, Haki Taha.
(FOTO: Mësuesi Haki Taha)/ Sado që në histori është shënuar marrëdhënia skllavëruese komuniste mes të dërguarve jogosllavë dhe popullit shqipta...
“Futa dorën në çantën e saj, mbusha dorën me lek e prapë lashë tufa plot… Paska qenë gruaja e një të madhi”- dëshmon hajdutja zemërmirë.
Kështu ka ndodhur vjedhja në çantën e gruas së Ardian Çipër- zëvendësdrejtor I Policisë së Shtetit. Ka dëshmuar vetë autorja e vjedhjes- sipas një...
Kryeministri paraqet katër ministrat e rinj të qeverisë së “ribërë” Socialiste. VIDEO
  Kryeministri Edi Rama, sapo ka dalë nga mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste, ka bërë publik emrat e 4 ministrave të rinj të qeveri...
Nis frika e sulmeve në Suedi; shpërthimi i dytë brenda 24 orësh
Një specialist i skuadrës së bombave ka folur pas një eksplozioni në qytetin Gothenburg të Suedisë, vetëm 24 orë pasi një makinë- bombë goditi Sto...
Reagon Saimir Tahiri: Nuk kam dhënë dorëheqje dhe nuk ma kanë kërkuar
    Disa orë pas lajmeve se Saimir Tahiri ka dhënë dorëheqjen, ai ka suprizuar me një status në Facebook. “Për saktësim, as më ka k...
Çadra fiton edhe kur nuk bie shi
Nga Astrit Patozi/ Çfarëdo qe te thotë Saimir Tahiri ne tekstin e dorëheqjes se tij, nuk ka ndonjë vlere për te zbardhur te vërtetën e lëshimit...
Cilin po kërcënon Thaçi me dorëheqje?!
Nga: Artan Muhaxhiri, Petrit Zogaj/Express Një deklaratë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për “dorëheqje në rast të mosvotimit të Ushtri...
Pas Tahirit pritet largimi i 7 ministrave të Rilindjes. Dërgohen në bazë.
Ndryshimet në qeveri nuk do të mbarojnë me dorëheqjen e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm. Me sa duket kjo ëhstë arsyeja që qeveria po von...
Një aksident tragjik iu ka marrë jetën dy shqiptarëve, babë e bijë në Rodos. Por akoma nuk dihet identiteti i tyre.
Një aksident tragjik i ka marrë jetën dy shqiptarëve, babë e bijë në Rodos. Por edhe pse aksidenti ka ndodhur dje mbasdite, akoma nuk dihet identi...
Faqja 910 prej 1 160« E para...102030...908909910911912...920930940...E fundit »