Gjermania zgjedh president Frank- Walter Steinmeier.
(FOTO: Frank-Walter Steinmeier,që sot president i Gjermanisë)/ Gjermania zgjodhi  sot si presidnet të Re publikes një përfaqësues të qendrës së...
Zhduket lideri i ISIS, al- Baghdati; Mosuli pranë humbjes për Shtetin Islamik.
  (FOTO: Abu Bakr al- Baghdati)/ Lideri i ISIS’it Abu Bakr al-Baghdadi është larguar nga Mosuli dhe tani fshihet në territorin e Sirisë...
Andis Harasani: Policit i thua mbyll sytë një herë e dy; herën e tretë i mbyll për qejfin e vet.
(FOTO: Andis Harasani- ish deputet i PS)/ Ish-deputeti i Partisë Socialiste Andis Harasani ka reagur në Facebook në lidhje me deklaratën e Krye...
Nëna shqiptare qëllon me thikë djalin 7 vjeç pas kërkesës së burrit për divorc në Torino.
  (FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes tragjike në Torino dhe nëna që humbi jetën)/ Një nënë në depresion, me origjinë shqiptare, i ka dhë...
Deputeti Tom Doshi, me kardinal Troshanin, takojnë Papa Francis në Meshën e Shenjtë në Vatikan.
(FOTO: Papa Francis dhe deputeti Tom Doshi)/ Deputeti  i Kuvendit të Shqipërisë, Tom Doshi, së bashku me kardinal Troshanion kanë marrë pjesë n...
Trump: Javën që vjen do të shikoni hapa të rinj përpara për “ta mbajtur vendin të sigurt”
    Të Premten, Shtëpia e Bardhë, gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe, kur u pyet rreth vendimit t...
Mijëra amerikanë kërkojnë arrestimin e George Soros; priten 100 mijë firma.
(FOTO: George Soros)/ Një peticion është dorëzuar në Shtëpinë e Bardhë duke bërë thirrje për arrestimin George Soros, ku ka arritur mijëra nëns...
Orban i Hungarisë, duke sulmuar George Soros, e krahason me “krokodilë që notojnë në ujërat tona”.
(FOTO: Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban)/ Kryeministri populist i Hungarisë, Viktor Orban, ditën e  Premte sulmoi përsëri të Premten mili...
Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë del pa dëmtime të mëdha nga aksidenti automobilistik
(FOTO: Beata Szydlo- kryeministre e Polonisë)/ Kryeministrja polake, Beata Szydlo u shtrua mbrëmë në spital pas një aksidenti në automobilistik...
SCHWEIKART: Demokratët e Amerikës janë në gjendjen më të keqe që është menduar ndonjë herë.
 (FOTO: Larry Schweikart- historian dhe profesor, autor librash)/ Larry Earl Schweikart është profesor dhe historian amerikan në Universitetin ...
Faqja 920 prej 1 141« E para...102030...918919920921922...930940950...E fundit »