Sherri në “Kënga Magjike”, Stine gjakos Florin
“Kënga Magjike”, bashkë me atmosferën festive dhe listën prej 20 fituesish, ka shënuar gjithashtu një incident të rëndë, ngjarje e cila mendohet se er...
Ndahet nga jeta Mirjan Hakani, Mjeshtër i Madh i Sportit
Është ndarë sot nga jeta legjenda e peshëngritjes shqiptare, “Mjeshtri i Merituar i Sportit”, Mirjan Hakani. Ai ndërroi jetë në moshën 55 –vjeçare pas...
BE dhe shkaqet rrënjësore të konfliktit në Lindjen e Mesme
Nga Richard Youngs & John Paul Gutman Ka një apel në rritje për një politikë të BE-së, që mund të përballet me faktorët, të cilët nxisin destabili...
Imzot Rrok Mirdita në gjendje të rëndë në spital
Kreu i Kishës Katolike në Shqipëri, Imzot Rrok Mirdita është shtruar në gjendje të rëndë në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë. Ipeshkvi i Arqipeshkvisë...
Arrestohet djali i deputetit Mhill Fufi
Policia e Tiranës njoftoi sot se ka arrestuar dy të rinj gjimnazistë, një djalë dhe një vajzë duke parandaluar një ngjarje kriminale. Sipas njoftimit ...
Policia tregon Si u grabitën 3.8 milionë euro dje në Kashar
6 policët e shoqërisë private “Rogat Security”, që u arrestuan një ditë më parë pas pasi 3.8 milionë eurot që ata shoqëronin u grabitën, kanë dhënë dë...
Urdhërohen TV-të të mos transmetojnë spotin e PD për prostestën
Televizioni “Ora News” njoftoi shikuesit se është urdhëruar nga Agjencia e Mediave Audiovizive të ndalojë transmetimin e spotitë të opozitës që fton q...
FBI po investigon masakrën e Kalifornisë si akt terrorist
FBI po e investigon masakren e kesaj jave ku u vrane 14 persona nga nje çift ne Kaliforni si nje "akt terrorist" thane zyrtaret te Premten, duke shenu...
FBI po investigon masakrën e Kalifornisë si akt terrorist
The FBIpo e investigon masakren e kesaj jave ku u vrane 14 persona nga nje çift ne Kaliforni si nje "akt terrorist" thane zyrtaret te Premten, duke shenuar se agresorja femer kishte premtuar besnikeri...
“Cari” kërcënon “sulltanin”: “Unë nuk harroj, do të pendohet!”
Në fjalimin drejtuar kombit, Vladimir Putini rikthehet duke kërcënuar Turqinë. “Nuk do të ndalemi me sanksione”. Dhe konfirmon angazhimin në Siri kund...
Faqja 964 prej 986« E para...102030...962963964965966...970980...E fundit »