Pas 500 vjetësh Norvegjia ndahet nga Kisha Protestane
  Norvegjia po kërkon ndarjen nga më e madhja dhe më e rëndësishmja kishë e saj. Kisha e Norvegjisë dhe qeveria norvegjeze do të ndahet më...
Presidenti Dutertes: Po, të dyshuarin e kam hedhur nga helikopteri!
(FOTO: Presidenti Rodrigo Duterte i Filipineve, me ushtarakë)/   Pasi kishte deklaruar më parë, botërisht, se kishte vrarë me dorën e t...
Ambasada e SHBA heqjen e mandateve e quan “një fitore për popullin shqiptar”. Duket pak e tepërt.
  Pak e tepruar duket fraza që shkruan sot Ambasada e SHBA në Tiranë ku përshëndet heqjen e mandateve të dy deputetëve të Kuvendit dhe kry...
Një histori maratonë “mandati dhe krimi”. Trio mbaroi sot.
  Sot, që më në fund u vendos të zhvlerësohen tre mandate të të zgjedhurve në majat e pushtetit, po sot u tha se “priten edhe njëzet të tj...
Kina shfaq ambiciet e saj hapësinore në një Libër të Bardhë
Kina ka në plan misionet në Hënë dhe pastaj në Mars në pesë vitet e ardhshme Kina botoi të martën, më 27 dhjetor, Librin Bardhë në të cilin ajo...
Makthi kurd i Rexhep Taip Erdoganit
Deri ku do të shkojë Rexhep Tajip Erdogani? Gjyqi i nëntë intelektualëve turq, ndër të cilët edhe shkrimtarja Asli Erdogan, që fillon sot, e enjte...
PD dhe LSI bashkohen dhe rrëzojnë buxhetin e Rilindjes në Durrës si “buxhet luksi”.VIDEO
(FOTO: Këshilli Bashkiak i Durrësit në mbledhje)/ Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI)- pjesëtare e koalicionit qeveritar dhe Partia Demokrati...
Rusia dyshohet për pirateri informatike ndaj OSBE-së
  (Foto: Gjatë një inspektimi të OSBE-së në Gorlovka në rajonin Donetsk, Ukrainë, 15 dhjetor)/. Nga Blaise Gauquelin /Korrespondente e ...
Rusia dhe Turqia bien dakord për armëpushim në Siri – nga sonte në mesnatë
Armëpushimi  hyn në fuqi sonte në mesnatë, në të gjithë vendin Moska dhe Ankaraja kanë rënë dakord mbi një plan për ta zgjatur armëpushimin e v...
Dy persona kërkojnë vetëgjyqësi me ish kryebashkiakun e Leskovikut. Sa e vërtetë është?…
(FOTO: Fatmir Gruda, ish kryetar Bashkie në Leskovik)/ Edhe pse e kishin kallëzuar penalisht për “shpërdorim detyre”, dy personat vendosën që t...
Faqja 964 prej 1 142« E para...102030...962963964965966...970980990...E fundit »