COVID-19/ 165 shtetas shkelin rregullat e ‘luftës’: Policia. VIDEO
Në kuadër të respektimit të masave kufizuese, Policia e Shtetit ka vijuar identifikimin e shkelësve duke i gjobitur apo këshilluar ata. Përmes ...
Covid-19/ TRITAN KALO SHKRUAN: “VETNDËRGJEGJËSIMI MBETET ENDE I ÇALË….
Nga: Dr. Tritan Kalo/ Ju kemi informuar dhe kurrë nuk do të lodhemi duke ju informuar….EKIPI punëmadh e fjalëpak i Shërbimit të Sëmundjeve Infe...
Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, zbulon studimi
New York Post Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, ndërsa ata me gjak të tipit O mund të jenë më rezis...
Rama: Të shmangim katastrofën që po ndodh në Itali
Kryeministri Edi Rama ka treguar se pas masave që mori qeveria italiane në Lodi më 22 Shkurt dhe Bergamo më 8 Mars kishte një dalim shumë të madh me...
COVID-19/ Po tani që numri i të prekurve arriti 64?… As kemi arritur ende kulmin, thonë ekspertët e huaj.
Ka shkuar në 64 numri i personave të prekur nga COVID-19 në Shqipëri, nga 697 teste te kryera. Regjistrohen sot 5 raste të reja, tre prej tyre sht...
Pence inkurajon amerikanët që të ndjekin udhëzimet e koronavirusit
Pence, në intervistën me 'Hannity' thotë se do të ketë 'dhjetëra mijëra' teste të koronavirusit në ditët  e javët e ardhshme Zëvendes Presidenti ...
Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, zbulon studimi
New York Post Facebook Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, ndërsa ata me gjak të tipit O mund të j...
Njihni Simptomat e COVID-19
  18 Mars 2020 - Ndërsa zgjerohet testimi për COVID-19, rastet po perhapen në të gjithë boten, duke konfirmuar atë që ekspertët e sëmundje...
Ballkani lufton virusin midis mungesës së mjekëve dhe pajisjeve mjekësore
DUSAN STOJANOVIC, Associated Press  Epidemia e Virusit në Serbi Mungesa e Mjekëve në Evropën Lindore Në këtë foto të realizuar të hënën, 16...
Të 50 shtetet e SHBA-së preken nga koronavirusi
Koronavirusi ka prekur të 50 shtetet e SHBA-së, pasi Virxhinia Perëndimore ka raportuar tashmë rastin e saj të parë. Duke njoftuar për pacienti...
Faqja 30 prej 51« E para...1020...2829303132...4050...E fundit »